Cevaplar

  • Eodev Kullanıcısı
2013-02-09T17:23:36+02:00
  Oğlak insanlarının kişisel bağımsızlık ve sosyal garantileri için kullanabildikleri sezgisel güçleri vardır . Onlar bazen dayanıklı , kendi
ayakları üstünde durabilen insanlardır ; bazen de pasif , yalnız ve çaresiz görünürler . Çaresizlikleri kendilerinden kaynaklanır .

Kendileri ile barışık olmadıklarından  kendileri ile fazlaca uğraşırlar . Onlar güçlü göründüklerinde mutlaka meşgul oldukları bir konu var demektir . Oğlak insanları genelde pratik olurlar . Bu , eğitim alanlarından kaynaklanmaz .

Daha çok merakları ve konuşmalar sonucu olarak bu yeteneklerini geliştirirler . Dikkatli bir insan olduğundan , çevresinde olup bitenleri görerek , bazı şeyleri duyarak , merakının sonucu öğrenerek tecrübeler edinir . Oğlak insanları genelde tepeye oynamak isterler ve hiç  kimse onları bu fikrinden vazgeçiremez . Ağır ve çok çalışmaya dayanıklı ve alışıktırlar . Maddi kazançlar onlara güvence verir . 
  Planlarını kazançlarına göre programlarlar . Güçlerini bildiklerinden kendilerine güvenleri vardır . Gerçekçi ve dikkatli davranırlar .  Aniden gelen problemlere ve zorluklara uygun çözümler getirebilirler . Fakat bunu yaparken paniğe kapılır ve heyecanlanırlar .      İş ve çalışma hayatlarında düzene önem verirler . Düzeni bulamadıklarında dikkatlerini toplamakta zorlanırlar . Ev hayatlarında da organizeye önem verirler ve her şeyi düzenli isterler . Oğlak insanları iyi bir yönetici olabilir . Onların alt kademelerde çalıştığı pek görülmez .   Oğlak insanı için para önemlidir , çünkü yaşlandıklarında kimseye yük olmak istemezler . Bazen bu duyguları onları aşırı cimriliğe itebilir .   
0
2013-02-09T17:23:48+02:00

k burcunun özellikleri arasındadır. Oğlak burcu olanlar, her zaman ne istediklerini ve isteklerine giden yol ve yöntemleri çok bilirler. Dahası, bu yolda inanılmaz bir irade ve kararlılık gösterirler. Bu burçlargereğince düşünmeden harekete geçmezler. Hatta bu planlama işini bazen biraz fazla sürdürdükleri de olur. Ama harekete geçtikleri zaman en zor engelleri dahi aşarak, sonuna kadar giderler. Tedbirli hareket etmek te, oğlak burcunun özellikleri arasındadır. Başarısızlığı asla kabul etmeyen oğlaklar, olumsuz sonuç doğurması muhtemel olan, riskli işlere girmezler. Oğlaklarda maceracılık hemen hemen hiç yoktur diyebiliriz. Onlar her zaman mutlak doğruya götürecek, denenmiş, kuralları belli olan oyunların insanlarıdır.

Maddi değerlere bağlılık, oğlak burcunun özellikleri arasındadır. Geleceğin ne getireceği belli olmadığından, ileriye dönük yatırımlar yaparlar. İlerleyen yaşlarında maddi refah sahibi olur pek çoğu. Son derece sağlam bir ruh hali de, oğlak burcunun özellikleri arasındadır. Duygusal yaklaşımları benimsemedikleri için, üzücü durumlardan kolay kolay etkilenmezler. Geleneklere bağlı olmakla beraber, yeniliklere de tamamen kapalı değildirler. Aile bağlarına büyük önem verirler. Eşlerine ve çocuklarına karşı özverili olurlar. Dürüst ve güvenilir bir yapı da, oğlak burcunun özellikleri arasında dikkat çekenlerdendir.

İnatçılık ta, oğlak burcunun özellikleri arasındadır. Sabit fikirli olurlar. Başkalarının fikirlerini dinleseler bile, kendilerinden başkasına güvenemezler. Emir altına alınması en güç burçlardan birisidir oğlak. Başkalarının fikirleri ile hareket etmenin riskine girmezler. Set ve soğuk tabiatlıdırlar. Duygularını büyük bir coşku ile yaşamaz ve dışarı belli etmezler. Karamsar bir yapı da, oğlak burcunun özellikleri arasındadır. Her olayın önce kötü tarafını düşür, buna göre hareket ederler. Sosyal ilişkilere muhtaç değildirler. Kendi başlarına da yapacak bir şeyler bulabilirler.

 
0