Cevaplar

  • Eodev Kullanıcısı
2016-10-01T08:20:15+03:00
Sinbad, k
la yerinden zıplamış. Adanın kıyısına koşmuş. Ama ne ça Gemi çoktan kıyıdan uzaklaşmış. Ufukta minnacık görünüyormuş. “Beni unuttular” demiş Sinbad. “Ah akılsız başım! Şimdi bu ıssız adada ne yapacağım?” 
Düşünmüş taşınmış. Kukurik’le birlikte yüksek bir hurma ağacına tırmanarak bütün adayı kuşbakışı izlemiş. Fakat adada insan yaşadığına dair en küçük bir iz yokmuş. O sırada adanın ilerisinde kocaman, yusyuvarlak üç cisim görmüş.
Ağaçtan inerek hemen gördüğü şeylerin yanına yaklaşmış. Olamaz! Bunlar kocaman yumurtalarmış… Çok geçmeden gökyüzünde dev gibi bir kuş belirmiş. Sinbad hemen bir kayanın ardına gizlenmiş. Kuş gelip yumurtaların üzerine oturmuş. Meğerse bu kuş, masallarda anlatılan Zümrüdü Anka kuşuymuş…” 

Binbir Gece Masalları’nın en sevilenlerinden biri olan Sinbad’ı Nehir Aydın Gökduman tatlı mı tatlı bir dille yeniden üsluplandırdı Murat Bingöl’se sevimli resimlerle süsledi. 
Çocuklar, Sinbad ve onun sadık kuşu Kukurik’in, maceralı deniz yolculuklarını okurken hem eğlenecek hem de kendi paylarına pek çok ders çıkaracaklar.
0
  • Eodev Kullanıcısı
2016-10-01T08:48:11+03:00
Bağdat ta Sinbad adında bir adam vardı çok yoksuldu..Pazar yerlerinde dolaşıyor sırtında yük taşıyarak geçiniyordu.Sinbad bir gün bir evin önünden geçerken evin genç uşağı Sinbad a evin sahibinin onu çağırdığın söyledi..
Evin sahibinin adıda sinbad tı.Sinbad hamal sinbad a önceden babasının çok parası olduğunu ama babasının parasını akıllı kullanamadığını söylemiş..yine para kazanmak için deniz yolculuklarını başındn geçenleri hamal sinbada anlatmış..
denizci Sinbad genç adama armağanlar vermiş..onu yakın dostlarından biri olarak görmeye başlamışyaşadıkları sürece hiç ayrılmamışlar.
0