Cevaplar

2012-10-08T16:25:02+03:00

Birtakım,kimi yazılım üreticileri programların test amaçlı fevri sürümlerini pazara sürerler ayrıca bedava durumda dağıtırlar. benzeri sürümlere demo denilir. demolarda genelde mühim işlevlerden diğerleri kullanılamaz. mesela şöylece,gibi 1 yazılım ile birlikte yaptığınız çalışmayı durağan diske kopyalamanız olası olmayabilir. hedef, potansiyel müşterilere yazılım hakkında düşünce vermektir. birinci bakışta benzeri gayret üretici şirket için para veya süre kaybı durumda görünse de, gerçekte mühim 1 reklam fırsatı çıkarır.

demo kavramına bilgisayar oyunlarında da sıkça rastlayacaksınız. 1 bilgisayar oyununun neye benzediğini farketmek ayrıca oyunu tanımak için demolardan yardım alabilirsiniz. demo sınırlı 1 versiyon olduğu için yalnız 1 veya 2 bölüm oynamanıza onay vermektedir ; fakat eğlence hakkında umumi 1 fikrinizin oluşmasını da sağlayacaktır. eğer sizde oluşan düşünce olumluysa, kocaman olasılıkla oyunu satın alırsınız. İşte.. gördünüz mü? demo yardımıyla oyunun reklamı yapıldı ayrıca sonuçta satış işi gerçekleşti…

demo yazılım, paralı olan 1 yazılımın ; birkaç özelliğini görebilmeniz veya bir iki gün benzeri yazılımı kullabilmeniz için yapılmış yazılımın ufak versiyonudur. yazılımın reklamı da diyebilirsiniz buna. mesela her hangi 1 eğlence demosunu yüklediğinizde daha çok birkaç etap gidebilirsiniz, veya her hangi 1 yazılım yüklediğinizde 30 gün kullanabilirsiniz daha sonra sizden mahsul anahtarını isteyecektir, benzeri ayrıca onun benzeri yüklediğiniz yazılımı eksiksiz seviyede kullanamadığınız programlar demo yazılıma örnektir. 
bedava yazılım 
bedava yazılım ismi üstünde hiçbir karşılık ödemeden sahip olabileceğiniz 1 yazılım. 
lisanslı yazılım 
lisanslı yazılım, benzeri yazılıma veya programa sahip olabilmeniz için 1 lisans bedeli ödemek zorundasınız, mesela demosunu beğendiğiniz 1 yazılımı almak için başvurduğunuzda ayrıca ücretini ödeyerek aldığınızda benzeri yazılımın lisansınıda almış oluyorsunuz. lisanslı yazılım = paralı yazılım da anlamındadır 1 tür.

6 3 6