Cevaplar

  • Eodev Kullanıcısı
2013-02-10T21:39:36+02:00

Martin Thaler : Okulun en akıllı çocuğudur ve çok fakirdir. Ama aynı zamanda çokta sosyaldir. Hep arkadaşlarıyla takılır ayrıca haksızlığa hiç dayanamaz.

Matz : Akıllı değildir ama çok güçlüdür ayrıca çok oburdur. Habire kurabiye yiyip durur. Büyüyünce boksör olmak istemektedir. Odası boksörlerin resimleriyle doludur.

Uli : Sarışın, küçük ve zengindir. Herkes onun korkak olduğunu düşünür. O da cesur olduğunu kanıtlamak için eline bir şemsiye alır ve yüksekten atlar. Bacağı kırılır. Bundan sonra kimse ona korkak demez.

Dr. Johann Bökh, veya Justus : Okuluda öğretmendir. O da eskiden bu okulda okuyordu. Çocukları çok sever ve çok anlayışlıdır.

Prf.Kreuzkamm şaka yapar ama gülmez aldırmaz,görmezden gelen bir insandır.

Okul Müdürü Grünkern- fazla bir bilgi verilmiyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu kitabın kahramanları edebiyat hastası Johnny Trotz, okula başladığından beri birinci olan Martin Thaler, karnı her zaman aç ve çok kalıplı olan Matthias Selbmann ve ufak tefek bir çocuk olan Uli von Simmern'dir.[3] Bu öğrenciler Johann Sigismund yatılı okulunda okumaktadırlar. Öğrenciler bir gün Noel için bir tiyatro oyunu hazırlamaya karar verirler. Bu arada Noel'de yaklaşmaktadır. Ancak rakip okul bir öğretmenin öğrencisini kaçırır. Ayrıca güzel yazı notlarıda kaçırılmıştır. Bu sebeple rakip okulla savaşmayı düşünürler.[3]

 

1 3 1