Cevaplar

2013-02-11T17:57:53+02:00

Okumak haz duymaya zihnimizi süslemeye ve yetkimizi arttırmaya yarar. Haz duyurmak hususundaki faydası insan bir köşeye çekilip tek başına kaldığı zaman kendini gösterir. Zihnimizi süslemesinin konuşurken yetkimizi arttırmasının da bir iş hakkında hüküm verirken o işi başarırken faydası dokunur. Tecrübeyle yetişmiş kimseler tek tek bazı işler yapar onlar hakkında birer hüküm verebilirse de meseleyi her bakımdan göz önünde tutan öğütler vermek planlar yapmak nizamlar kurmak bilhassa bilgi sahibi kimselerin elinden gelir. Okumaya fazla vakit harcamak uyuşukluktur. Okunan kitaplardan süs olsun diye fazla faydalanmak gösteriş bir hüküm verirken sade kitaptaki kaidelere uymak da ukalalıktır.

Haber Kaynak Adresi: Kitap Okumanın Önemi - Faydaları İle İlgili Kompozisyon Örnekleri ( 2 Adet ) http://www.ilketkinlik.com/anasayfa/yazigoster/Kitap-Okumanin-Onemi-Faydalari-Ile-Ilgili-Kompozisyon-Ornekleri-2-Adet-#ixzz2Kbg2WNIl

1 1 1
2013-02-11T18:01:43+02:00
Bu sene sömestr tatilini iple çekiyordum desem yeridir günler öncesinde babamla planımızı yapmıştık sınıftaki tüm arkadaşlarım gibi bende kayak yapmaya gidecektim çok mutluydum ilk kez gidecektim,hep anlatıyordu arkadaşlarım bembeyaz karların içinde nasıl eğlendiklerini ve dönüşte ne kadar üzüldüklerini nihayet bende gidecektim ve anlatacaktım herkese nasıl eğlendiğimi.

Nihayet o gün geldi ve karnemizi aldık notlarım iyiydi ve yarın gidiyorduk o gece erkenden yattım sabah erkenden kalkıp hazırlıklarımızı yapıp gidecektik annem ve kardeşimde gitmek için can atıyorlardı belliki koşuşturup duruyorlardı neler almalıyız yanımıza üşürmüyüz ne gerekli diye ben onların telaşını dinleyerek uyumuşum.
Sabah uyandıgımda telaşla yataktan fırladım salondan sesler geliyordu geç kaldım ben herkeskalkmış diyerek salona girdim annem,babam ve Ankaradaki amcamlar oturuyorlardı gece yola çıkıp sabah erkenden bize süpriz yapmışlardı 15 gün tatillerini bizimle geçireceklerdi,tam ama biz tatile (kayak yapmaya eglenmeye )gidiyorduk diyecektim annem fırladı Serkan gel kahvaltıda bana yardım et hep beraber tam bir tatil kahvaltısı yapalım dedi.

Tatilimizi amcam yengem ve benden 2 yaş büyük oğlu Emre ile geçirdik aslında çok üzgündüm ama Emre ile beni babamlar bulundugumuz şehirde olan Akvaryum,Lunapart ve tarihi müzelere götürdüler bunlarıda ilk kez görüyordum ve Emrenin gittiğimiz yerler hakkında kitaplara bakarak bilgi edinmesi etkilemişti beni bende onunla birlikte araştırdım okula dönünce arkadaşlarıma anlatacak yararlı bilgilerim olmuştu hemde orada çektirdiğimiz resimlerim.


Evet planladığım bir tatil değildi ama hem amcamla,emreyle çok eğlenmiştik hemde çok yararlı bilgilere sahip olmuştum babam bir dahaki tatilde kayak yapmayada gideceğimizi hemde Emreninde geleceğini söyleyince dahada mutlu olmuştum. 
0