Cevaplar

2013-02-11T20:06:32+02:00

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, mayıs ayının büyük bölümünü mevsim normallerinin üzerinde yağışlı geçiren Güney Marmara'da yarından itibaren açık ve güneşli hava etkili olacak.

Yaz mevsiminin ilk günü olan 1 Haziran'dan itibaren havalar ısınmaya başlayacak ve hafta başına kadar bölgede 6 dereceye varan sıcaklık artışları yaşanacak. Güney Marmara'da hafta başından itibaren 30 derecenin üzerinde sıcaklıklar görülecek.

Bursa'da 23-25 derece arasında değişen hava sıcaklıkları, yarın 27 derece, 4 Haziran pazartesi günü ise mevsim normalleri olan 28,4 derecenin üzerine çıkarak, 31 dereceye ulaşacak.

Balıkesir'de sıcaklıklar 4 Haziran'a kadar 26 dereceden 32 dereceye, Çanakkale'de 24'ten 28 dereceye, Yalova'da ise 23'ten 29 dereceye kadar
çıkacak. Bugün Bursa ve Yalova'da kısmen yağışlar görülecek, Balıkesir ve Çanakkale'de ise bulutlu hava hakim olacak.

İstanbul'da öğle saatlerinde başlayan yağış aralıklarla devam edecek

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul'da öğle saatlerinde başlayan yağışın, aralıklarla devam edeceğini bildirdi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, İstanbul'da öğle saatlerinde başlayan yağış, gün boyu aralıklarla devam edecek. Yağışların çok etkili olmayacağı beklenirken, hava sıcaklığının yarın yurdun batı bölgelerinden başlayarak hafta sonunda tüm yurtta 4–6 derece artacağı ve yurt genelinde mevsim normallerinin 2-5 derece üzerinde seyredeceği bekleniyor.

1 5 1