Cevaplar

  • Eodev Kullanıcısı
2013-02-12T12:41:35+02:00

dünyada küresel ısınma yaşaınıyor ve güneşte deprem yaşandı.

Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin güney ve doğu kesimleri parçalı yer yer çok bulutlu, öğleden sonra ve akşam saatlerinde Doğu Akdeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun kuzey ve batısı, Doğu Karadeniz ile Aydın ve Muğla'nın iç kesimleri, Uşak, Denizli, Isparta, Burdur, Antalya'nın iç kesimleri, Sivas, Kayseri, Niğde, Konya-Ereğli, Ordu ve Samsun'un doğu çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Adana ve Osmaniye çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmiyor. Ülkemiz genelinde mevsim normalleri civarında, iç ve batı bölgelerde mevsim normallerinin 2 ila 5 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu Anadolu'da güney ve güneybatı yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor. 

METEOROLOJİDEN UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların öğleden sonra ve akşam saatlerinde Adana ve Osmaniye çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden oluşabilecek olumsuzluklara karşı (su baskını, sel, vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli olması gerekmektedir.

 
4 4 4