Cevaplar

2013-02-12T13:36:29+02:00
Subject+am/is/are going to +verb+noun. Ornek: İ am going to go to America this summer. Bu yaz Amerika ya gidecegim. VE DE Subject+will+verb+(adjective)+noun. Ornek: We will spend our weekend in Miami. Haftasonumuzu Miami de gecirecegiz. WİLL KESİNLİK BİLDİRİR YANİ %100 dur FAKAT GOİNG TO KESİNLİK BİLDİRMEZ %90 dir.
1 5 1
2013-02-12T13:41:32+02:00

Olarak dilbilgisi , bir gelecek zaman is a fiil henüz gerçekleşmedi, ama gelecekte gerçekleşmesi beklenen olmamasından olarak fiil tarafından açıklanan olayı işaretleyen formu.

Bir gelecek bir örnek zaman biçim olan Fransız ("love") fiil aimer elde edilir, "love" silinir. aimera anlamı İngiliz fiil oluşan bir gelecek zaman yoktur bükülme bu şekilde, bunu bir sayı olmasına rağmen Özellikle, birlikte inşaat ilerisi ifade yolları yardımcı fiil veya etmeli ve gramercileri onlar İngilizce bir gelecek zaman temsil gibi yapılar tarif edip farklı olacaktır.

Bağlamlarda da gelecek zaman ifade "gelecek", genellikle konuşma anı gelecekte göreli gelir göreli gergin kullanılan bu göz altında zaman içinde diğer bazı noktasına gelecek göreli anlamına gelebilir. Gelecek zaman ile ifade edilebilir sürülüşü kısaltma fut.

Doğası gelecekte mutlaka belirsiz ve öncesinde mesafelerde değişen, hoparlör ile gelecekteki olayları bakın anlamına gelir yöntemi ya olasılık (hoparlör olmasını beklediğini) veya niyet (hoparlör gerçekleşmesi için ne planladığı). [ 1] geleceği ifade olsun Realis veya irrealisobjektif üzerinde çok değil bağlıdır ontolojik değil olay aslında gelecektir ki konuşanın mahkumiyet derecesi, gelecekteki gerçeklik kavramı. [2] : s.20

Birçok dilde hiçbir dilbilgisi (orada morfolojik veya sözdizimsel gelecek zaman) göstergesi. Gelecek anlamını bazen grammaticalized gelecek zaman belirteçleri dönüşebilir. Gibi "sonra" olarak zamansal zarfların kullanımı, "gelecek yıl", vb Bu tür zarflar (özellikle sözcükler "sonra" "yarın" anlam ve) ile, bağlam tarafından sağlanır (Ertesi gün gerçekleşen olaylar özellikle ifade etmek için kullanılan bir gergin bir denir crastinal gergin .)

Çoğunlukla Avrupa kökenli başka dillerde, belirli belirteçler ilerisi belirtmek için kullanılır. Bu bir "gelecek zaman" oluşturan bu yapılar olduğunu. Pek çok durumda, bir yardımcı fiil ilerisi sık sık kullanılarak belirtilmektedir İngilizce, olduğu gibi kullanılan tipik yardımcıolacak (veya olacaktır). Ancak böyle bir yardımcı basit (tek kelime, morfolojik) gelecek zaman üreten, tek bir kelime forma ana fiil ile birlikte gelebilir - bu Batı gelecek zaman kökeni Latin dilleri Fransızca ve İtalyanca (gördüğünüz gibi aşağıda ).

Belirli bir dil ilerisi ifade birden fazla yolu olabilir - İngilizce, örneğin, genellikle kullanarak gelecekteki olayları ifade eder şimdiki formlar veya diğer yapılar gidiş-gelecekte olacak / zorundadırlar kanonik formu yanı sıra,. Buna ek olarak, fiil gelecek zaman için kullanılan formlar da diğer tür bir anlam ifade etmek için de kullanılabilir; İngiliz yine bu örnekler (bakınız içerir İngiliz fiillerin hem ve gereksinim sadece ilerisi ifade dışında olabilir olacak çeşitli anlamları için).

1 1 1