Bu metni ne olur internet çeviricilerinden çevirmeyin bilginizle siz çevirin +12 puan veriyourum ne olur... In the battle on the Gallipoli Peninsula in 1915,Mustafa Kemal ordered his soldiers to fix their bayonets and charge the enemy.This gave the Turks some time to get support from other troops.But,at that moment,a piece of shrapnel hit MUstafa Kemal.He didn't tell this to officers because he didn't want to weaken the confidence of his soldiers.So,he saluted them.After this event,the soldiers believed that Atatürk was immortal.His pocket watch saved him from death.

2

Cevaplar

2013-02-12T16:45:41+02:00

1915'te Gelibolu Yarımadası'nın savaşta, Mustafa Kemal onun askerleri süngülerini düzeltmek ve düşmanı şarj için emretti.Türkler diğer askerlerin desteğini almak için biraz zaman verdi.Ama, o askerleri güven zayıflatmak istemiyordu, çünkü o anda şarapnel parçası isabet etti MUstafa Kemal'e .o  bu memurları için söylemedim.Yani, o onları selamladı.Bu olaydan sonra asker Atatürk ölümsüz olduğuna inanıyordu.Onun cephaneyi seyretmesi onu ölümden kurtardı.

1 1 1
2013-02-12T16:53:31+02:00

1915 yılında Gelibolu Yarımadası'nda savaşında, Mustafa Kemal süngü taktırdım ve enemy.This Türklerin o anda, diğer troops.But destek almak için biraz zaman verdi şarj askerlerine emretti, şarapnel parçası Mustafa Kemal vurdu . onun soldiers.So olan güvenini zayıflatmak istemedim çünkü subay için bu söylemedim, o them.After bu olay selamladı, Atatürk immortal.His cep saati olduğuna inanılan askerlerin kendisini ölümden kurtardı

1 1 1