Cevaplar

2013-02-12T18:10:46+02:00

I met my old friend just before turning the corner of street. --> Caddenin köşesini dönmeden hemen önce eski arkadaşıma rastladım.

1 5 1
2013-02-12T18:11:00+02:00

Aşağıda "before" ile yapılmış yeterli sayıda cümle örnekleri bulacaksınız:

I can't figure out where we've met before. --> Daha önce nerede karşılaştığımızı tam çıkaramadım.

Dolmabahçe Palace would have to have been built before the beginning of the twentieth century. --> Dolmabahçe Sarayı yirminci yüzyılın başlangıcından önce yapılmış olmalı.

İstiklal Street in İstanbul would have to have been called as "Grand Rue de Pera" (The Great Street of Pera [Beyoğlu]), before the establishment of the Republic. --> İstanbul'daki İstiklâl Caddesi, Cumhuriyet'in kuruluşundan önce "Grand Rue de Pera" (Pera'nın [Beyoğlu] Büyük Caddesi) olarak adlandırılmış olmalı.

My lover called me up just before I leaved my home. --> Aşkım, ben evden ayrılmadan hemen önce telefonla aradı.

I met my old friend just before turning the corner of street. --> Caddenin köşesini dönmeden hemen önce eski arkadaşıma rastladım.

Learn to walk before you run! --> Koşmadan önce yürümeyi öğren!

Canned foods must be consumed before the expiry date. --> Konserve yiyecekler, son kullanma tarihinden önce mutlaka tüketilmeli.

Put mind in gear before opening mouth! --> Önce düşün, sonra konuş! (Ağzını açmadan önce zihnini dişlilere koy)

Since only a very few of you have probably ever been confronted with such a situation before, I explain everything about this situation. --> Muhtemelen sizin aranızdan yalnızca çok az bir kısım, böylesi bir durumla daha önce hiç karşılaşmadığından dolayı bu duruma ilişkin her şeyi açıklıyorum.

Come and see me before you leave! --> Beni terk etmeden önce gel ve beni gör!

Haven't we met before somewhere? --> Daha önce bir yerde karşılaştık mı?

1 4 1