Bir peygamberin kıssası link veya gogle asmcaya sor yazmayın yazanları şikayet edeceğiğim kıssa nedir soyleyelım(Kıssa, hikaye demektir. Kur’an kıssaları denildiğinde, Kur’an’da anlatılan geçmiş toplumlarla ilgili ibret ve öğüt veren hikayeler anlaşılır.)

2

Cevaplar

En İyi Cevap!
2013-02-13T16:20:35+02:00
Hz. Eyüp Peygamber'in Kıssası      

Geçmiş zamanların birinde bağlarıyla ünlü Suriye topraklarında Eyüp adında zengin ve iyi ahlaklı biri yaşardı. ‘Para insanı saptırır’ derler ya, onunkisi öyle değildi; malı gün geçtikçe çoğalıyor, o da gün geçtikçe daha çok hayırsever biri oluyordu. Malın mülkün Allah vergisi olduğunu, onların bir gün hesabını vereceğini aklından çıkarmaz, dilinden şükrünü, malından sadakasını eksik etmezdi.

 

Bir insan hem varlıklı hem ahlaklı olunca, onu çekemeyenler de elbette olacak… Bazıları şöyle diyordu:

“–İnsan bu kadar varlıklı olduktan sonra elbette herkese dağıtır…

1 5 1
2013-02-13T16:20:57+02:00

Allah'ın merhameti: 
Hz. Ömer anlatıyor.Bir gün Rasul Ekrem esirler arasında çocuğundan 
ayrılmış bir kadın gördü. Kadın çocuğu- nun hasretinden rast gelen çocuğu kucağına alıyor,onu sevip emziriyordu. Rasul-i ekrem ashabına: "Hiç bu kadın çocuğunu ateşe atar mı " diye sordu. Ashab "asla " cevabını verdi. Bunun üzerine Rasul-i ekrem : " O halde biliniz ki Allah'ın kullarına merhameti,bu kadının çocuğuna merhametinden daha fazladır." buyurdu.

2 5 2