Cevaplar

  • Eodev Kullanıcısı
2012-10-09T01:01:29+03:00

bak cnm böyle yaparsan sağlık esleğe falan giremezsin 1 test mi günde 100 150 soru çözmen gerekir :)
 

BS'lerde başarılı olmak için izlenebilecek etkili yollardan biri şudur:

İlk koşul sağlıklı olmaktır. Sağlık olmadan hiçbir çalışmadan verim alınamaz.

Niçin çalıştığınızı bilmeniz için hedefinizi belirlemiş olmalısınız.

Ne zaman, nerede, ne ile, ne kadar çalışacağınızı bilmeniz için planlama yapmış olmanız gerekir.

Çalışmaya hazır olmanız için çalışma ortamınızın da hazır olması gerekir.

Çalışmaya başlayabilmeniz ve yapılan çalışmadan verim alabilmeniz için çalışmayı istemeniz, çalışmaya ihtiyaç duymanız; bunu sağlamak için de motive olmanız gerekir.

Çalışmadan verim alarak kalıcı bir öğrenmeye zemin oluşturabilmeniz için konsantre olmanız ve dikkatinizi çalışmaya yoğunlaştırmanız gerekir.

Verimli çalışma yöntemlerini bilmeniz gerekir.

Tecrübeler en iyi öğretmenlerdir. Bu nedenle verimli bir çalışma için daha önce sınavlara hazırlanmış kişileri dinlemeniz, röportajlarını okumanız, sınavlara öğrenci hazırlayan öğretmenlerin derslerle ilgili uyarılarını dikkate almanız ve başarının yoluyla ilgili kitapları incelemeniz gerekir.

Çalışmanızın aksamaması için plânı aksatacak durumları ortadan kaldırmanız gerekir. Kendinize engel olan durumları belirlemeniz ve bunları aşabilmeniz gerekir.

Sınav kaygısından kurtulmanız gerekir. Çünkü sınav kaygısı veya başarısızlık endişesi çalışmaları olumsuz yönde etkiler.

Son olarak da bütün öğrenilenlerin sınavlarda nasıl kullanılacağını bilmeniz gerekir. Çünkü önemli olan bilgi değil onun nasıl ve nerede kullanılacağının bilinmesidir.

Okulu aksatmayın. Dersi derste öğrenin. Eve gidince mutlaka tekrar yapın. Bu tekrar her bir ders için 5 dakika bile olabilir. Görmediğiniz konulardan asla soru çözmeyin. Çözemediğiniz soruları ve anlamadığınız konuları öğretmenlerinize mutlaka ama mutlaka sorun. Evdeki derslerinizi 40 dakika ders, 10 -15 dakika teneffüs şeklinde planlayın. Derslerdeki 40 dakikanın son beş dakikasını tekrar için ayırın. Rehber öğretmenlerinizle sürekli diyalog halinde olun.

0