Cevaplar

2012-10-09T15:13:21+03:00

DİYARBAKIR AA

         Kayapınar ilçesindeki 75 metrelik yol üzerinde kısa bir süre önce hizmete  giren ve bölgenin en büyük eğlence merkezi olarak tanıtılan Medland’da jeton  görevlisi olarak çalışan Mehmet Veysi Kızılkaya (29), eğildiği sırada başına  raylı trenin çarpması sonucu olay yerinde hayatını kaybetti.
         Kızılkaya’nın evli ve 2 çocuk babası olduğu öğrenildi.
         Öte yandan eğlence merkezi görevlileri, basın mensuplarını içeri almazken  olay yerine gelen savcı inceleme başlattı.

   
0
2012-10-09T15:13:38+03:00

İstanbul Küçükçekmece'de bir ay önce iki kişinin düşerek yaralandığı Discovery (Keşif) isimli eğlence aracı, önceki gün bu defa bir genç kızın ölümüne neden oldu. Pazar günü Lisans Yerleştirme Sınavı'na (LYS) giren 18 yaşındaki Hatice Ataman, sınavın ardından stres atmak için teyzesinin kızı Seda Afşit (23) ve arkadaşları Sevim Türe (22) ile kardeşi Zeynep Türe (17) ile birlikte Küçükçekmece göl kıyısındaki Kavaklı Lunapark'a gitti. Dört arkadaş Discovery isimli eğlence aracı için üçer liralık dört bilet aldı. 

BİNMEKTEN KORKTU 

Ataman ve Türe kardeşler cihaza bindi, ancak Afşit son anda vazgeçti. Ataman ve Türe kardeşler tek parça halindeki emniyet kafesini kapattı. Cihaz çalışmaya başladıktan sonra Ataman ve Türe kardeşler kafesin kilidinin kapanmadığını farkederek, Afşit'e "Kemerlerimiz takılmadı. Durdurun" diye bağırdı. Afşit görevliye cihazı durdurması için seslendi. Ancak, cihaz 30 metre yüksekteyken kemeri takılmayan Ataman aşağı düştü. Türe kardeşler ise son anda demir parmaklıklara tutunarak düşmekten kurtuldu. Kanlar içinde kalan genç kız, ambulansla kaldırıldığı Sefaköy Özel Doğan Hastanesi'ndeki tüm müdahalelere rağmen öldü. 

0