Cevaplar

2014-07-08T17:22:12+03:00

ONAYLANMIŞ CEVAP

×
Uzmanlar tarafından teker teker incelenmiş onaylı cevaplar, doğru ve güvenilir bilgileri içermektedir. Eodev içerisinde moderatörler tarafından kontrol edilmiş milyonlarca kaliteli cevap vardır ancak onaylanmış cevaplar mükemmel ötesidir.
1) Tarih bize bugün var olan uygarlıkların nasıl meydana geldiğini ve bu uygarlığın diğer tüm toplumların katkısı ile nasıl oluştuğunu öğretir. Böylece bizler ortak olan değerlerimize sahip çıkarız ve din, dil, ırk ayrımı yapmadan barış içerisinde yaşamayı öğreniriz.

2) Tarih bize geçmişten ders çıkarmayı öğretir. Böylelikle çıkardığımız bu sonuçlar ile geleceğe yön verebiliriz. Eğer tarih olmasa idi geçmişten dersler çıkaramaz ve sürekli aynı hatalar içerisine düşerdik.

3) Tarih bize geçmişimizi öğretir. Böylelikle milli değerlerimizi ve kültürümüzü tanırız. Bu bizde bir bilinç oluşmasına katkı sağlar. Bu bilin ile öğrendiklerimizi bizden sonraki gelecek nesillere aktarırız.

4) Tarih bize geçmiş içerisinde başka devletlerin yapmış olduğu faaliyetleri ve hamleleri çözümlememize yardımcı olur. Böylelikle bunları analiz etme şansımız olur.

5) Tarih bize geçmiş zamanlar içerisindeki gelişmeleri yansıtır. Örneğin yazının bulunmasından teknolojinin gelişimine kadar bir çok noktada yazılı, görsel ve sözsel eserle bize katkıda bulunur. Bunun bir sonucu olarak bize gelecekte olabilecek ya da olması gereken bir çok yenilik hakkında ışık tutar.
2 5 2