Cevaplar

2013-03-01T17:15:47+02:00

Günümüzde iyi bir bölüm okumaktan çok iyi bir mesleği severek yapmanın önemini anlamayan kesin kalmadı denecek kadar azdır. Böylesi bir durumda siz hayallarinizde yapmak istediğiniz meslekte başarılı olacakken neden hayallerinizi erteliyorsunuz? Hayallarinizi mevcut yaşamınızın devamlılığını sağlayarak geçim planlarınızı bozmadan hayallerinizi süsleyen meslek için de eğitim alabilirsiniz…
Hayalindeki işi yapmadığınızı mı fark ettiniz? Yeni bir mesleğe merak mı sardınız? Hayalimdeki İş Mesleki Rehberlik Ajansı işte bunun için kuruldu. Dünyada örneği olmayan Hayalimdeki İş Mesleki Rehberlik Ajansı size şarap üreticiliğinden moda tasarımcılığına, akrobasi pilotluğundan sihirbazlığa, aşçılıktan mimarlığa 85 farklı mesleği deneme imkanı sunuyor.

Uzun bir yolda yürür gibi devam ettiğimiz hayatta en çok seçeneklerle boğuşuruz. Yol ayrımlarında, dönemeçlerde çoğu zaman istediklerimizi bilmeden, kendimizi tanımadan, emin olmadan karar vermek zorunda kalırız. Bazen geri dönmek en baştan başlamak isteriz. Çoğunlukla hayalimizdekilere uzanıp onlarla yaşamak yerine farklı nedenlerden dolayı başka yollarda ilerleriz. Tercih ettiklerimizle devam edip vazgeçişlerimizi aklımızın bir kenarına yazdığımız bu yolda elimize hayalimizdekilerle tanışmak adına fırsatlar geçer bazen.
İşte bu fırsatlardan biri de “Hayalimdeki İş”. Herhangi bir mesleği hobi anlamında merak eden veya profesyonel olarak yapmayı düşünen insanları bir araya getiren ve onlara merak ettiklerini deneme şansı veren bir hizmet şirketi karşımızda duruyor. Hayalimdeki İş, adı gibi bize hayalimizdeki işi tanımak için bir kapı aralıyor. Akrobasi pilotluğundan çikolata üreticiliğine, oyunculuktan lutiyeliğe kadar geniş bir yelpazede insanların merak ettiği konularda bir anlamda rehberlik hizmeti sunan Hayalimdeki İş’i kurucuları olan Zeynep Emre ve Arzu Emre kardeşlere sorduk.

 

1 5 1