Cevaplar

En İyi Cevap!
2012-10-10T23:36:47+03:00

Kötü karekterli bir genç varmış. Birgün babası ona çivilerle dolu bir torba vermiş. "Arkadaşlarınla tartışıp kavga ettiğin zaman herseferinde bu tahta perdeye bir çivi çak" demiş. Genç birinci günde tahta perdeye 37 çivi çakmış. Sonraki haftalar kendi kendini kontrol etmeye çalışmış ve geçen her gün daha az çivi çakmış. 
Nihayet birgün gelmiş ki hiç çivi çakmamış. Babasına gidip anlatmış durumu... Babası onu yeniden tahta perdenin önüne götürmüş. Gence, "Bugünden başlayarak tartışmayıp kavga etmediğin hergün için tahta perdelerden bir çivi çıkart" demiş. Günler geçmiş, haftalar geçmiş. Birgün gelmiş ki her çivi çıkarılmış. Babası ona, "Aferin iyi davrandın ama bu tahta perdeye dikkatli bak. Çünkü çok delik var. Artık geçmişteki gibi güzel ve pürüzsüz olmayacak" demiş. Arkadaşlarla tartışılıp kavga edildiğinde kötü kelimeler söylenir. birbirinize bin defa affettiğinizi söyleyebiirsiniz ama bu delikler aynen kalacak, kapanmayacak!" demiş.

3 5 3
2012-10-10T23:37:22+03:00

aslında dostluk iyi birşeydir onla iyi vakit geçirirsin peki siz çok küçüklükten beri arkadaşınızın arkasından bu derecede konuştunuz mu? izninizle sizlere yaşanmış olan bir hikaye anlatmak istiyorum.bizim yani benle ablamın küçüklükten beri olan arkadaşımız hep ablamın ve bütün insanların arkasından konuştu ve ben buna göz yumamazdım çünkü onu araştırıyodum çok kurnaz bir kızdı,bir gün biz anneanneme gittmiştik ve yemek yiyorduk ve hiç kapıyı çalmadan içeri girdi,anneannem sordu ayıp olmasın diye sende yermisin? yok dedi anneannem bi daha sordu tamam dedi.canınız çekmesin ama bir gün yine akşam yemeğini yedik her dakika yanımızdan ayrılmıyordu eşyaları kurcalıyordu. ablam buna çok bağlıydı. ve gerçek yüzünü görmüş olduk aslında daha bir sürü olan şeyler var ama sizi sıkmak istemiyorum iyi günler...

2 5 2