DÜNYAMIZ VE UZAYLA İLGİLİ BİR 3. SINIF HİKAYESİ İSTİYORUM PAZARTESİ TESLİM YAZARI VE KAHRAMANLARI BELLİ OLSUN LÜTFEN ACİLL BAŞLIK HİKAYE İLE İLİŞKİLİ OLSUN CEVAPLARINIZI BEKLİYORUM YER VE ZAMAN BELİRTİLMİŞ OLSUN SERİM DÜĞÜM ÇÖZÜM OLSUN PARÇADA ANLATILMAK İSTETNEN KISMEN AÇIK OLSUN LÜTFEN ÇOKKK ACİL YARININ BEKLEYEMEM

1

Cevaplar

2013-03-02T17:08:41+02:00

Can o gün çok mutluydu.Arkadaşlarıyla doğum gününü kutluyordu.Can'a arkadaşları hediyerer getirmişti.Merakla hediyeleri açtı.İçlerinden harika hikaye kitapları,toplar ,arabalar ve birde kocaman bir oyuncak astronot çıkmıştı.Hediyeler çok güzeldi,Can en çok oyuncak astronotu sevmişti.O gün Can çok yorulmuştu.Astronot oyuncağına sarılarak yatağına uzandı ve uykuya daldı.


Rüyasında oyuncak astronot gerçek bir astronota dönüşmüştü.Üstelik yanında kocaman bir roket vardı.Astronot Can'a gülümsedi ve ona da astronot elbiseleri giydirdi.El ele tutuşarak rokete bindiler.Astronot''Ay dedeye gidiyoruz.''dedi.Roket ateş çıkararak gök yüzüne doğru yükselmeye başladı.
Can merakla roketin penceresinden dışarıya bakıyordu. Hızla yükseliyorlardı. Yükseldikçe aşağıdaki herşey çok küçük görünmeye başlamıştı.

 

Dünya uzaydan top gibi yuvarlak görünüyordu.Can pencereden parlak yıldızları gördü. Tam o sırada ay dedeyi görünce gözlerine inanamadı. Ay dede kocamandı.Roket ay dedeye indi.Ay dedenin parlaklığı gitmişti.Etrafta gri renkli taşlar,kumlar ,çukurlar ve tepeler vardı.Can'ın merak ettiği bir şey vardı.Ayda neden hiç kuş ,çiçek ve ağıç yoktu?Astronot ,Ay'da hava ve su olmadığı için canlıların da yaşayamayacağını anlattı.
60 4 60