Cevaplar

2012-10-11T18:06:48+03:00

Partisinin Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonu’nda gerçekleştirilen, 11’inci Kadın Kurultayı’nda konuşan Kılıçdaroğlu özetle şunları söyledi:

Kadının gücünü arkasına almayan, kadının gücünü önemsemeyen hiçbir siyasi partinin iktidar olma şansı yoktur. Acıları en çok çeken kadınlardır. Çocuğu öldürülen, tecavüze uğrayan bir annenin dramını hiç kimse bilemez. Uludere’de 34 çocuğumuz öldürüldü. Uludere annelerinin içinde yaşadığı dramı hiç kimse bilemez.

Padişah seslenmedi

Suriye konusunda savaş istemediğimizi, sadece Türkiye’de değil, bölgede ve dünyada da savaş istemediğimizi, her zaman seslendiriyoruz. Ama şunu da anlamaya çalışıyoruz. Hiçbir Osmanlı padişahı, hiçbir Cumhuriyet başbakanı batının egemen güçlerinin dillerini kullanarak Ortadoğu’ya seslenmedi. Ne Mustafa Kemal Atatürk, ne İsmet İnönü, ne Bülent Ecevit, ne Süleyman Demirel, ne Turgut Özal. Bunu yapan sadece bir kişi var. Onun adı da Recep Tayyip Erdoğan.

Katili davet etti

Suriye ile ne alıp veremediğimiz var. Efendim, ‘Suriye’de demokrasi yokmuş’. Dönüp kendi ülkene baksana. Senin ülkende demokrasi var mı? Kendine bakmayacaksın, şu ülkede demokrasi yok diyeceksin. Katar’da mı var, Suudi Arabistan’da mı var, hangi ülkede demokrasi var. Ömer El Beşir, 10 binlerce insanı katleden, hakkında uluslararası tutuklama kararı olan bir katil. Bu katili Türkiye’ye davet edip, onu onurlandıran, askeri işbirliği anlaşmasını TBMM’ye getiren AKP hükümeti, hangi demokrasiden, özgürlükten bahsedecek acaba? 

Karanlık noktalar var

0
2012-10-11T18:06:48+03:00

konuyu belirle arştır çözümle bildiklerin kaynaköası

0