Cevaplar

  • Eodev Kullanıcısı
2013-03-08T16:10:27+02:00
Gelecek Teknoloji   Gelecek Teknoloji Türkiye'nin ilk Kurumsal Açık Kaynak destek ve servis şirketidir. Gelecek Teknoloji Türkiye'nin lider serbest yazılım e-ticaret ve e-iş çözüm firmasıdır. Gelecek Teknoloji en çok satılan, kullanılan ve tercih edilen ürünleri ve hizmetleri ile haklı bir üne sahiptir. İlk tam Türkçe destekli Linux dağıtımı 1999 yılında Gelecek Teknoloji tarafından yapılmıştır. Gelecek Teknoloji' nin yaptığı ve sunduğu endüstri standardı kutulu ürün, hizmetler ile Türkiye Linux pazarının %90'ına ulaşmıştır. Gelecek Teknoloji tüm kurumsal Unix/Linux türevlerine (IBM AIX, HP-UX, Solaris, SCO, Red Hat, Suse, Ubuntu included) ileri seviye teknik destek verir. Gelecek Linux, komşu ülkeler ve Türki cumhuriyetlerinde de değişik dillerde kullanılmaktadır. Gelecek Teknoloji; Kobi'lerden büyük kurumlara kadar uzanan yelpazede donanım ve yazılım çözümleriyle mevcut ürünlere alternatifler sunar.

Unix / Linux Expertise (IBM AIX,HP-UX,Solaris,SCO,Red Hat,Suse,Ubuntu included)
Embedded Linux Expertise
Cisco Expertise
Checkpoint Expertise
Sun Microsystems (Software / Hardware included) Expertise
Network Backbone Engineering Expertise
Data Consolidation Expertise
Data Warehouse Management and Design Expertise

0
2013-03-08T16:10:28+02:00

Her insanın gelecekle ilgili planları ve hayalleri vardır. Geleciğimizi planlayıp planlarımızın gerçek olmasına gayret etsek ve sadece hayal kurmayıp onların gerçek olması için çalışsak biz başarılı bir insan olabiliriz. Ama bazen çok yoruluyoruz ve hayallerimizin hemen gerçekleşmesini istiyoruz.
Ben de bazen bir şeyi çok istiyorum. Böyle durumlarda sihirli bir değneğim olsa diye düşünüyorum. Bence bütün insanlar sihirli değnek sahibi olmayı, bütün hayallerini, isteklerini bir dakikada gerçekleştirmeyi istiyorlar.
Eğer benim sihirli değneğim olsa ben ilk olarak bütün insanları hastalıklardan kurtarırdım. Çünkü şimdi farklı hastalıklar türedi, çoğu insan hayatını hastalıktan erken yaşta kaybediyor. İkincisi ben bütün insanlara mutluluk verirdim. Eğer insan çok parası olup da sağlıksız olsa o zaman o insan mutsuzdur. Parayla mutlu olmak mümkün değil. Üçüncüsü benim bütün insanlar için isteğim uzun yaşamaları. İnsanoğlu için hayattaki en önemli şeyleri yapmak ya da satın almak kolaydır. Önceki üç şeyi bütün insanlara hediye ettikten sonra dünyada savaş ve kötü şeylerin olmamsını isterim. Eğer sihirli değnekle önceki isteklerimi gerçekleştirebilsem başka bir şey istemem. Başka şeyleri mesela çok zengin olmak ya da ünlü bir insan olmayı sihirli değnekle gerçekleştirmeyi istemiyorum. Çünkü onların hepsini biz kendimiz gerçekleştirebiliriz. İstediğimiz şeylere ulaşabilmek için çok çalışmak lazım. Bu yaşamda çalışmadan hiç bir şey olmaz. Eğer benim sihirli değneğim olsa ve onun yardımıyla bütün isteklerimi gerçekleştirsem benim hayatım Rus yazar Gonçarovun “Oblamov” adlı romanındaki Oblamov’unki gibi çok sıkıcı olur diye düşünüyorum. Oblamov’un hayatta gerekli bütün şeyleri vardı o yine de mutsuzdu. Sonunda o çok çalışkan olduğundan değil hiç bir şey yapmadığından ölür. “Emek yerde kalmaz”. Bu atasözüyle ben çok çalışsak, gayret etsek hayallerimizi sihirli değneksiz gerçekleştirebiliriz derim. Bu hayatta kolay iş yoktur. “En kolay iş yemek yemektir, ama çiğnemeden yutmak olmaz” demiş atalarımız.
Sonunda ben atalarımızın sözünü hatırlayıp “Emek olmadan yemek olmaz” derim. Ve sihirli değnekten bütün insanlara, aileme sonra da kendime sadece sağlık, mutluluk ve uzun yaşam istiyorum.

Teşekkür edniz

2 5 2