Cevaplar

  • Eodev Kullanıcısı
2013-03-10T00:23:37+02:00

29. Türk Günü Festivali ve LÖSEV

New York'ta 29.'su düzenlenen Türk Günü Festivali'nde LÖSEV bu yıl da gönüllüleri ve standıyla festival alanında yer aldı.

Her yıl New York’ta Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu (TADF) tarafından düzenlenen “Türk Günü Festivali" Birleşmiş Milletler(BM) binası ve Türkevi'nin yanındaki Dag Hammarskjold Park'ta gerçekleşti.

 New York'ta yaşayan LÖSEV dostları Selma Başaran, Ayşin Çelebi, Ayşen Özdemir ve Fatma Erdoğan'ın açtığı stant oldukça hareketliydi.

Vakfımızın çalışmaları hakkında bilgi vererek LÖSEV broşürleri dağıtan gönüllülerimiz, standın gördüğü ilgiden memnun kaldılar. Kentin kırmızı beyaza büründüğü bu günde LÖSEV'i temsil etmek için aylar öncesinden hazırlıklara başlayan gönüllülerimize emekleri, ilgi gösteren duyarlı halkımıza destekleri için sonsuz teşekkür ederiz.

7 2 7
2013-03-10T00:27:20+02:00

8.Uluslararası Losemili Çocuklar Haftası kapsamında 40 ilimizde yapılan etkinlikler biride güzel Bursa’mızdır. 4 Haziran tarihinde Bursa’da ekip etkinliğimiz için hazırdı.

Çok büyük bir ilgi ve alaka ile karşılandığımız Bursa’da etkinliğimizi gerçekleştireceğimiz Kent Meydanı Alışveriş Merkezinden önce resmi ziyaretlerimizi gerçekleştirdik. Bursa’dab bir çocuğumuz ve anne babası ile İl sosyal Hizmetler Müdürümüz Halim Melikoğlu’nun sıcak karşılaması ve içten ev sahipliğinden sonra gittiğimiz Bursa Vali Yardımcımız Ziya Güler’in konukseverliği ve ardından Emniyet Müdürü Ali Çatalbaş’a yapılan ziyaretimizle etkinliğimizin resmi ziyaretler kısmını tamamlamış olduk.

Görüşmelerde yetkililere Vakfımızın çalışmaları ve o bölgedeki ailelerimiz ile ilgili bilgiler verilmiş, yetkililerimizden ailelerimize yardım sözleri alınmıştır. Hepsi konuya hassasiyetle yaklaşmış ve Vakıf çalışmalarımızı takdirle izlediklerini ifade etmişlerdir.

Daha sonra ailelerimiz ile birlikte Atatürk Heykeline çiçeğimiz bırakılmış, çocuklarımız Atamıza iyileşeceklerine dair söz vermiş ve saygı duruşunda bulunmuşlardır.

Atamızın Heykelini ziyaret ettikten sonra etkinlik alanına geçen ailelerimizi Kent Meydanı Alışveriş Merkezinin hazırladığı çok güzel bir program karşıladı. Kardeş okullarımızın dans gösterileri, konserleri, tahta bacak ve palyaçolar, yüz boyama derken davetli miniklerimiz eğlenceye doydular… Etkinliğe yoğun basın ilgisi olmuş ve ekimizde As Tv de aynı saatlerde 30 dk.canlı stüdyo konuğu olarak yayına çıkmıştır. 

9 3 9