Arkadaşlar.. Soru : Okuduğunuz kitaplar hakkında bir "kitap günlüğü" oluşturunuz. Günlüğünüzde yer alacak ilk kitaba ilişkin duygu ve düşüncelerinizi aşağıya yazınız. Sınıfım 7. sınıf !! Acil yardıma ihtiyacım var bundan hiç birşey anlamadım yardımcı olur musunuz.. ? =)

1

Cevaplar

2015-11-14T20:05:23+02:00

ONAYLANMIŞ CEVAP

×
Uzmanlar tarafından teker teker incelenmiş onaylı cevaplar, doğru ve güvenilir bilgileri içermektedir. Eodev içerisinde moderatörler tarafından kontrol edilmiş milyonlarca kaliteli cevap vardır ancak onaylanmış cevaplar mükemmel ötesidir.
Sevgili günlükten daha günlük olan kağıdım:)

okuduğum en güzel kitap yani bu zamana kadar olan en güzel kitap "DÜZCELİ MEHMET " adlı bir kitaptır. bir çok kitap okudum ben ama o kitabı okuduğumda ağladım kitabın sonunda ağlamıştım  aslında ...çünkü  Düzceli Mehmet'in değişmesi beni o kadar etkiledi ki anlatamam. 
-----

Düzceli Mehmet üniversite öğrencisidir. Annesi ve Babası Müslüman olmasına rağmen kendisi Müslüman değildir.Üniversitedeki bir çok arkadaşına Mehmet garip gelmiştir. onun tarzı ve inanışı farklıdır.Sınıftakilerin bir çoğu Müslümandır . öğretmenlerine de Mehmet ilginç gelmiştir.Mehmet Allah'a bile inanmayan gençti diye hatırlıyorum. sonra öyle bir şey yaşanıyor ki Mehmet..daha sonra  öğretmenin vesile ile Müslüman oluyor. Daha sonra düzceye gitmek istiyor öğretmeni gitme Mehmet diyor. Olmaz diyor Mehmet gideceğim diyor. Mehmet ailesi ile birlikte Namaz kılıyor. ön safta Mehmet arka safta ise Babası ve Annesi  bu şekilde namazlarını eda ediyorlar. Mehmet'in elinde kuran kuran da ise "Kıyamet Suresi " okuyorlar. Deprem oluyor.Ailecek vefat ediyorlar onlara abdestsiz dokunmuyorlar. Haberde Düzce de deprem olduğunu gören hocanın aklına Mehmet geliyor. ve oraya gidip sorduğun da ise Mehmet'in ve ailesinin vefatları anlatılıyor.hocası da ağlıyor ve çok üzülüyor..

------

siz  söyleyin gençler kitap böyle biter de kimse ağlamaz mı ?

RabbeGidenYolcu ( Meryem)

Alıntı Değildir.


3 4 3