Cevaplar

  • Eodev Kullanıcısı
2013-03-15T14:25:04+02:00

Şimdi “çocuğunuzun eğitimine önem veriyor musunuz” desem herkesten ‘tabiki” diye cevaplar alırım. Ama öyle değil ben kendimden size örnekler vereceğim. Ben silahlı kuvvetlerde sivil memur olarak 25 yıl çalıştıktan sonra emekli oldum. Önce işe evrak kayıt memuru olarak başladım. Sonra bana “sen daktilo öğren” dediler gittim daktilo öğrendim. O zaman daha yazılarımızı daktilo ile yazıyorduk.

1985’den sonra teknoloji hayatımıza hızla giriş yaptı. İş yerinde bilgisayarların çok olması çevremde bilgisayar mühendislerinin çok olması beni bilgisayar konusuna yöneltti. Sırf kendi merakım ve çevremdeki insanların yardımları sayesinde bilgisayarı öğrenmeye başladım. Öğrendikçe hoşuma gitti. Bilgisayar denen aletle yapılan şeyler beni kendine iyiden iyiye çekmişti. Yaptığın eserleri görmek sergilemek bunu ben yaptım demek farklı bir duyguydu. Sonra bir bilgisayar mühendisi arkadaşım bu böyle olmaz. Sen bunun kursuna git daha detaylı öğren dedi. Kursa gittim,

Kursta temelini öğrendikten sonra bilgisayarların da çoğalmasıyla evde ve iş yerinde kullanarak bilgisayar bilgimi iyice artırdım. Sonra yine bir gün bana git kadronu değiştir bilgisayar teknisyeni ol maaşında artar hem de sevdiğin işi yaparsın dediler. Gittim konuştum. İşte o acı gerçek yüzüme vurdular sen lise mezunusun olamazsın dediler. 

Biz sadece bilgisayar bölümünün 4 yıllık bölümünden mezun olanları teknisyen ve mühendis olarak alıyoruz dediler. O zaman bana annemin yıllarca önce söylediği oğlum oku üniversiteye git sözünün ne kadar önemli olduğunu anladım. Beni 2 sene üniversite kursuna gönderdiler.

0