Cevaplar

2012-10-14T10:01:43+03:00

Komşu Kızına Çirkin Tuzak! Sahte profil oluşturarak tuzak kurdukları komşu kızına tecavüz ettikleri öne sürülen 2'si kardeş, 3 şüpheli tutuklandı.    

Günümüzün en etkin iletişim araçlarından biri haline gelen sosyal medya siteleri, kötü niyetli insanların elinde çok tehlikeli bir hal alabiliyor. Bu olayın en yakın örneği geçtiğimiz günlerde Bursa'da meydana geldi.

Sosyal medyada sahte profil oluşturarak tuzak kurdukları komşu kızına tecavüz ettikleri öne sürülen 2'si kardeş, 3 şüpheli tutuklandı.

Olay, bunalıma giren 17 yaşındaki N.I.'nin uğradığı tecavüzü annesine anlatması ile ortaya çıktı.

Bursa'da oturan 23 yaşındaki E.K., kardeşi 22 yaşındaki F.K. ve arkadaşları 20 yaşındaki A.B., komşularının kızı N.l.'yi tuzağa düşürmek için internetteki sosyal paylaşım sitesinde sahte profil oluşturdu.

Daha sonra komşuları olan lise öğrencisi N.L'yi 'arkadaş' olarak eklediler. Sahte profilde kendilerini üniversite öğrencisi olarak tanıtan 3 arkadaş, N.L'yi kandırarak kamera görüntüleri ve sohbet yazışmalarını kayda aldı. Bu kayıtlarla şantaj yapan 3 şüpheli görüntüleri ailesine yollamakla tehdit ettikleri N.L. ile ters ilişkiye girdi.

Olay, bunalıma giren N.L.'nin yaşadıklarını ailesine anlatmasıyla ortaya çıktı.

Polise şikayetçi olan ailenin ihbarı üzerine E.K., kardeşi F.K. ve arkadaşları A.B., polis tarafından gözaltına alındı. İfadelerinin ardından, 'Şantaj', 'Tehdit' ve 'Yaşı küçük kıza cinsel saldırı' suçundan adliyeye çıkartılan 3 şüpheli tutuklandı.

0
2012-10-14T10:48:15+03:00

Millet olarak ne mutlu bize ki yaşlılarımızı yük olarak görmeyen , tam aksine onlara imtahanla ve sevgiyle  yaklaşmamızı sağlayan  bir kültüre sahibiz." Yaşlılık hayatın çok özel bir dönemidir. Yaşlılarımız, hayatlarının büyük bir bölümünü ailesine, topluma ve ülkesine hizmet  etmekte geçirmişlerdir. Bizler için her zaman saygı duyacağızımız ve engin tecrübelerinden yararlanacağımız kişilerdir. Bilgi, beceri ve tecrübeleriyle yol gösteren, millet olarak değerlerimizi bugünlere taşıyan , rehberlerimizdir, zira atalarımız " Yaşlılık, yalnızlık ve kimsesizlik değil ilim ve tecrübe birikimidir diyerek onlara verilen değeri ifade etmiş, yaşlılarımız çınar gibidir, onların gölgelerinden faydalanmayı bilmeliyiz, diyerek te engin tecrübe, zenginliklerini anlatmışlardır. Yaşlılarımızı sadece özel günlerinde değil hayatımızın bir parçası olarak her zaman hatırlamalı, ihtiyaçları olan sevgi, hoşgörü ve güler yüzü  onlardan hiçbir zaman esirgememeli, onlar sayesinde hayatta olduğumuzu göz ardı etmemeliyiz. Bu düşünceler içerisinde muhterem büyüklerimizi , yaşlılarımızı saygı ve muhabbetle kucaklıyor.

1 1 1