Cevaplar

2013-03-17T17:20:36+02:00

Mustafa,fakirde olsa gururlu bir gençti.Az bir maaşla da olsa bir inşaatta çalışmaktaydı.Oturduğu evde ise yalnız yaşıyordu.Allah'a verdiği nimetlere karşılık daima şükrederdi,kanaatkardı.Birgün inşaat sahibinin kızı kendi çalıştığı yere gelmişti.Kız,zengin ve gösterişli bir hayata sahipti.Bizim gencimiz kıza öyle bir vurulmuştu ki çalıştığı işi unutup adeta başka bir dünyaya gitmişti,donup kalmıştı.Arkadaşları dahi onun bu durumdan endişe etmişlerdi.Kız gidince Mustafa kendine geldi.Yaşadığı o an hafızasından silinmeyecekti.Fakat kızı ne biliyor,ne de tanıyordu.Akşam oldu.Günler artık geçmek bilmiyor,her geçen gün ona çarpan birer tokat gibiydi artık.Onun yokluğundan içi içini yiyiyordu.Acaba bir daha gelir mi ? endişesiyle işlerini de yarım yamalak yapmaya başladı.Onun bu halleri ustanın dikkatini çekmişti.Ona bunun nedenini sordu.Usta ise cana yakın,olgun,yaşını başını almış,hayatın tüm yüzünün acısı ve tatlısıyla görmüş ve hayatın acımasızlığı vurmuş bir amcaydı.Usta ve bizim gencimiz çok iyi de anlaşırlardı.İkisi de birbirinin sorunlarını dinler,çözüm ararlar,çay içer sohbet ederlerdi.Mustafa başından geçenleri anlattı.İnşaat sahibinin kızına vurulduğunu ona aşık olduğunu tekrar edip durdu.Kimi için bu imkansız ve tek taraflı bir aştı.Kimi içinse gülünç bir boş heves.Ama usta tüm olgunluğunu sözlerine yükleyerek dünyada aşkın hiç bir engel tanımadığını,aşkın her engeli aştığını ve gönüllerin dünyanın iki ucunda bile olsa bir araya geleceğini söyledi.Usta gidip şansını denemesi gerektiğini söyledi.Mustafa bütün hafta bunları düşündü.Ve gerçekten kıza açılmaya karar verdi.O kadar umut ve neşe doluydu ki kendisini onun da seveceğini düşünerek etrafına enerji ve mutluluk saçıyordu.Küçüklükten beri tanıdığı Emre diye bir arkadaşı vardı Mustafa'nın.Emre inşaat sahibinin menajeriydi.Zaten Mustafa'yı işe yerleşmesine o yardımcı olmuştu.Mustafa kızı araştırmasını istemişti arkadaşından.Emre iki gün sonra Mustafa'ya durumu anlattı.Kızın adı Banu'ydu.Banu çok ukala ve edepsiz biriydi.Hiç kimseye itibar etmez herkesi küçük,kendisini dev aynasında görürdü.Neticede zengin kızıydı.Hergününü parayı har vurup harman savurarak geçirir,barlara gider gezip tozardı.

Mustafa birgün inşaatta çalışırken Banu'yu tekrar gördü.Ama sanki ilkkez görmüş gibi oldu.Yüreği hopluyor,kalbi sıkışıp duracak gibi oluyordu.Mustafa bütün cesaretini toplayıp onun yanına gitti.Banu'ya onu kendisine ilk görüşte aşık olduğunu ve onun için yanıp tutuştuğunu söyledi.İçinden geçenleri birbir sıraladı bizim genç.Ama o kadar utangaç ve heyecanlıydı ki Banu'nun gözlerinin içne dahi bakamadı.Bunları nasıl söylediğine kendi bile şaşırdı.Mustafa'nın söyledikleri bitince Banu'da bende seni seviyorum diyince Mustafa rüyada kanatlanmış uçuyordu sanki.Mustafa o dakika hiç konuşamadı.Sonra Banu'ya bir demet çiçek uzattı.Sonra oradan ayrıldılar.Mustafa o gece sevincinden hiç uyuyamamıştı.Mustafa ona hergün şiirler yazıyordu.Ama Mustafa'yı bir hiç uğruna kabul eden Banu aslında sadece bir oyun içindeydi.Gönül eğlendiriyordu.Yalandan onu sevdiğini söylemişti.Ama Mustafa her şeyden habersizdi.Mustafa'yla Banu yemeğe çıkıyorlar,geziyorlardı.Ama bu görüşmeler nedense Banu'nun bahaneleriyle çok kısa sürüyordu.Bu böyle devam ederken saatler günleri günler haftaları kovaladı.
Artık Mustafa'ya Banu iki gerçek aşık ve ilişkilerini çok ilerletmiş kişilerdi.Lakin sadece Mustafa böyle sanıyordu.Mustafa inşaattan aldığı maaşları hep biriktirmişti.Bazı geceler aç uyurdu ama Banu'yu düşünürken ne açlık kalırdı ne de geçim derdi.Bunlar artık Mustafa için ikinci plana atılmış şeylerdi.Artık Mustafa'nın asıl amacı onu telli duvaklı bir gelin yaparım düşüncesiydi.Ama bu telaşe sadece kendi içindeydi.Banu yine gezip tozuyordu,Mustafa en başından beri bir seneryonun başrol oyuncusuydu.

Mustafa,Banu'ye hem sevgililer günü için sürpriz yapmak ve ona evlenme teklifi yapmayı planlıyordu.O akşam hava buz gibiydi.İliklerine kadar işleyen soğuğa aldırmıyor,Şubat soğuğunda dahi sevgi ve aşk ve özlem onun içinin ısıtıyor bunları hiç düşünmüşordu.Ertesi gün Mustafa tek taş bir yüzük aldı.O gün kimse inşaatta yoktu.Çünkü inşaat sahibi o gün bilinmeyen bir sebepten ötürü tatil olduğunu söylemişti Mustafa'ya.O akşam yüzükle birlikte bir demet çiçekle evlerinin yolunu tuttu.Banuların evlerine yaklaştıkça sesler geliyordu pek anlam verememişti.Eve carınca bir kalabalık gördü.Şaşırdı.Bahçeye girdi ve Mustafa öyle bir manzara ile karşılaştı ki... Sevgilisi zannettiği Banu gelinlikler içinde bir kişiye sarılmış dans ediiyorlardı.İşte inşaattaki o gün ki tatilin sabebi inşaat sahibinin kızı yani Banu evleniyordu.Mustafa çarpılmışa döndü.Büyük bir şoka uğrayan Mustafa Banu'ye öyle bakakalmıştı.Duygusal bir müzikle dans ettikleri için etraf alacakaranlık gibiydi.Loş bir ışıkla ancak etraf görünebiliyordu.Dans biter bitmez Mustafa yere yığılıverdi.O anda dans bittiği için ışıklarda yanınca herkes başına toplandı.Kimse zaten bir şey anlayamamıştı.Mustafa o an hayata gözlerini yummuştu.Hemen ambulans çağırıldı.Ama ne çare.Mustafa yerde yatanın Mustafa olduğunu görünce o an Banu'ya balyoz gibi inmişti.Zaten Banu'nun evlendiği kişi babasının arkadaşı zengin mi zengin holding sahibi Rıfat Bey'in oğluydu.Bu aşktan Usta ve Emre ' den başka bilen de yoktu zaten.Mustafa öldüğünde gözleri açık,eli sımsıkı ölmüştü.Elinin açtıklarına içinden çıkan yüzükle birlikte Banu yaptığından çok pişman olmuştu.Mustafa'nın evinde yapılan araştırmalarda çok sayıda aşk şiirleri bulunmuştu.i.


2 4 2
2013-03-17T17:22:43+02:00

Onu Hic Tanimiyordumm.. Taa kii okulda bir kizla kavga ettigim gune kadar.. okulda bir kizla buyuk bir kavga yapmistim,, hic kimse bana yardim etmiyorduu,, okul disinda kendi arkadaslarimi cagirmistim, onlar geldi ve ODA gelmisti.. kendisini hic tanimiyordum, ilk defa gormustum onu. arkadasimin uzaktan ailesi imis. bana yardim etti.. cok etkilenmistim ondan ama sevmiyordum.. Kavgadan sonra hic ummadigim birsey duydum.. O benden Hoslaniyormus.. hic beklememistim.. beni haftalardir arayip durdu hep benimle gorusmek istiyordu,, arkadaslarimda beni israrliyorlardi. cok iyi bir cocuktu ama hala onu sevemiyordum. kanim ona cok isinmisti ama maalesef sevemiyordum onu.. cok acimasiz bir insandim, onu beni sevdigini bile bile kalbini cok kiriyordumm, onu kendisini sevmedigmi bile bile benimle cikmak istiyordu, bi kere sormustu bana: ''Ne zaman beni Seveceksin? ''
'' Beni Seviyormusun sen Yoksa tek Hoslaniyormusun? '' bende bunlari dedigine Ragmen, Senden tek hoslaniyorum demistim!! Seni Sevmiyorum Demistim!! YOK ACIMASIZ birisi imisim. O gun onu cok uzmustum, AGLIYORDU!! Onunla beraber olmak cok guzeldi, egleniyorduk, guluyorduk, ama ben onu tek arkadas gibi goruyordum ciktigimiz surece!! benim elimi tuttugunda simsiki tutardi, birakmazdii!! Seni cok seviyorum derdi, ben inanirdim onu. benim icin herseyi yapardi, eski kiz arkadasi bile hala onu geri istiyordu ama o ona pas vermezdi. O BENI SEVIYORDU!! 4 ay gect aradan. izin gelmisti. o 8 hafta ligina turkiyeye gitmisti. ben ise 5 hafta ligina.
turkiyede bana mesaj cekerdi, hal hatirimi sorardi. ben ise hic birsey yollamazdim. beni unutsun diye cabaliyordum. tatil bitmisti ve biz yine avrupaya kendi evimize donmustuk. o ise hala turkiyedeydi. 3 hafta sonra gelecekti. s0n aralar beni aramamaya baslamist, cok sasiriyordum. beni niye aramiyordu?? unutmustumu beni yoksa? bi yandan seviniyordum, ama bi yandanda merak ediyordum niye diye? 3 hafta gecti o geldi.. bulustuk arkadaslarla. cok tuaf karsilamistim onu... eskisi gibi gulduk eglendik ama yine de biseyler eksikti. beni eski gunler aramiyordu, onceden beni hergun gormek isterdi.. merak ediyordum. bir gun sordum ona: Niye aramiyorsun artik diye.. Bu sorunun uzerine cevap vermedi.. SUSTU.. Dogum gunu yaklasmisti, ve en son onu gordugum benim okula gelmisti,, Bilmiyorum bana o an neoluyordu ama ben SEVINMISTIM.. benim icin geldigini sanmistim ana yanilmissim.. beni o an Hayal kirikligina ugratmisti, benim icin degil bi arkadasi icin gelmisti.. onu taniyamaz olmustum, neoldu buna diye kendime soruyordum, hepsi benim sucum oldugunu hic dusunemiyordum.. dogum gunu gelmisti, ve ondan once bir hafta ne sesini nede yuzunu gormustum,, icim icim gidiyordum.. SEVIYORDUMMU ONU?? hic kendime sormuyordum. onu dogum gununde aramistim, Telefonu butun gece mesgul caliyordum, ariyordum onu kapatiyordu.. neyapiyorduu,, aklimdan cok kotu kotu sorular geciyordu.. ertesi gun onu aradim, cevap vermedi, kuzenim onu aradi ona cevap verdi, Nerdesin sen diye sordu ona, oda hastayim evdeyim diye cevap verdi. cok sasirdim, sen nasil hastalanirsinn??!!! kuzenim beni de sordu, bulusuyormusun siz, en son nezaman bulustunuz?? Oda bilmiyorum, bu son aralar kendisi ile konusmadim ve gorusmedim diye cevapladi.. ben orda sinir krizi gecirmek uzerindeydim.. hemen telefonu aldim ve onu aradim. gizli aradim ve acti: Nasil diye sordum, oda hastayim evdeyim diye cevapladi, beni niye aramadin diye sordum seni dun gece sabaha kadr aradim niye cevap vermedin telefona diye sordum, o ise cok mesgul hasta idim acamadim,, Haaa bu arada dogum gunun kutlu olsun diye dogum gununu kutladim, bu onun agrina gitti ama belli etmedi, sonra ben onun yuzune kapattim ve artik hersey bitti diye ona bir mesaj attim.. beni ariyacak diye butun gun bekledi ama aramadi,, allah allah dedim,, hani beni cok seviyordu hani bensiz yapamiyordu, niye nasil bukadar degisti bu diye icim icim gidiyordumm. en son ben ona cagri attim ve o beni aradi.. neoldu diye sordu. bende mesajimi aldinmi sen, biraz aklin basina geldimi diye sordum. o hic aldiris etmedi ve benimle dalga gecti. evet aldim dedi, sen beni anlamiyorsun dedi, benim cok problemlerim var dedi ve onun icin seni ariyamdim dedi.. ben inanmadim.. oylece aramiz cok acildi.. aylar gecti yuzunu gormuyordum, bazen benim okula uruyordu arkadasini almak icin. birbirimizin yuzune bakmiyorduk.. birgun ben onun bir arkadasini rasladim, o napiyor diye sordum.. orda beni cok kotu bir cevap aldim, dunya basima yikildi,, basimdan kaynar sular aktii, gozlerim dolmustu ama hic bisey belli etmemek icin kirpiniyordum!! O yine benden once eski kizarkadasi ile cikiyormus!! arkadasimi gitti duygularimi tek ona ifade edebildim, arkadasim ise cok sasirmisti.. '' hani onu sevmiyordun, tek hoslaniyordun '' diye sormustu.. o an hayatimin en buyuk pismanligimi farkettim. keske zamani geri getirebilseydim diye agliyordum. neden onu simdik seviyordum, neden onu once benimle ciktigini an sevmiyordum?? onu geri istiyordum,, elimde olan bisy degildi bu. ona duygularimi ifade etmek sartti!! birgun msnde arkadasim benim adima onunla konustu.. o demiski '' senin bir kizarkadasin olabilir suan, ama unutmaki seni seven birisi daha var bu dunyada, sag soluna iyi bak gorursun ozaman. o ozaman anladi herseyi, ama hic birsey belli etmedi, birgun butun cesaretimi toplayim ona bir mesaj cektim,, Hala sag soluna bakmaya devam et, seni cok seven biri var.. oda bana yaaa kimmiis bu soylede biz de bilek diye mesaj cekti.. aslinda biliyordu ama benim agzimdan laf almaya calisiyordu.. baya bi mesajlastik, o bana benim artik bi kizarkadasim var diye mesaj cekti, beni hala sevebilirmisin sen diye sordum, o ise benim bi kizarkadasim var suan ama belkit seni sevebilirim seni diye cevapladi.. 

1 3 1