Cevaplar

2012-10-14T17:31:27+03:00

1959 yılında Çorum ili, Sungurlu İlçesi, Sarıkaya Köyü’nde doğan yazar  Türk Tarih Kurumu’nda uzun süre görev yapıp, Arşiv Şefliğinde bulundu. Bazı sivil toplum örgütlerinde görev yapmış olan yazar, Türk Kültür-Sanat Sendikası kurucular kurulunda yer alarak, adı geçen sendikanın Genel Sekreterlik görevi, Ankara Çorumlu Dernekler Federasyonu Genel Başkan Yardımcılığı, Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma-Dayanışma Vakfı Ankara Şube Yönetim Kurulu Üyeliği, Sarıkaya Sosyal Yrd. Ve Dyn Derneği Başkanlığı ve Oğuz Kültürünü Araştırma, Tanıtma Derneği Denetim Kurulu Başkanlığı görevlerinde bulundu.Halen, Başkent Çorumlular Birliği Genel Başkan Yardımcılığı görevinde bulunan yazar, devletimizin de yerini almak istediği yeni dünya düzeni adı verilen düzen içerisinde kendi doktrinlerimizin oluşturulması ve bu doktrinlerimizin ana temasını da milletleri millet yapan tarih, dil, din, kültür gibi unsurlardan meydana gelmesi gerekliliği tezini savundu.

Bu unsurların korunup, kollanmasına ilişkin kapsamlı araştırmalar yapıp bu araştırmalarını yurt içi ve yurt dışında yayın yapan bazı yayın organlarında yayınlayıp, ilim camiası ve Türk Milletinin hizmetine sundu.
Sungurlu, “Boğazkale, Yerköy, Delice, Balışeyh, Sulakyurt, Uğurludağ ve Kızılırmak Yöresi Derlemeleriyle ‘Orta Anadolu Halk Kültürü” adlı kitabı yayınlayarak yörenin unutulmak ve yok olmak üzere olan pek çok kültür unsurunu kayıt altına aldı.

 

1 5 1