Cevaplar

2012-10-14T18:52:50+03:00

imyacılar hakkındaki genel görüş onların sözde bilimadamı (pseudo-scientist), hatta kaçık ya da şarlatan oldukları yönündedir. Bunun nedeni simyacıların kurşunu altına çevirmeye çalışmaları, evrenin dört elementten (toprak, hava, su ve ateş) oluştuğuna inanmaları ve zamanlarının büyük çoğunluğunu mucize ilaçlar, zehirler ve sihirli iksirler hazırlamaya harcamalarıdır.
Bazı simyagerler gerçekten kaçık veya şarlatan olsa da, çoğu entelektüel akademisyenler ve önemli bilim adamlarıdır. Mesela, Isaac Newton ve Robert Boyle'un simyacı olduğu bilinmektedir.

0
2012-10-14T19:01:30+03:00

kimyacılar kimyalarla uğraşır bilimsel açıklaması olan şeylerle uğraşır ama simyacılar hayal ederek kendi düşünceleriyle yapar simyacılar maden ararken altını bulmuş ve et yapıp kaya tuzuna koymuşlar ve et çok tatlı olduğunu keşfetmişler tuzu bulmuşlar kimyacılar kıristal ağlar üzerinde çalışmalar yapmışlar,radyo aktiviteleri,atomlar vb şeyler bulmuşlardır simyacıların elemetlerin hava su ateş topraktan oluştuğuna inanmışlardır BİLDİĞİMİ YAZDIM UMARIM YARDIMCI OLMUŞTUR:)))))

 

0