Cevaplar

  • Eodev Kullanıcısı
2013-03-26T17:59:28+02:00

Doksanlı yıllarin başlarında müzik yaşantilarına başlayan grup elemanlarından Kaan Tangöze (Vokal) ögrenim görmek amacı ile gittiği Seattle'da müzik yaşamına devam etti ve oradayken Türkiye'de çıkarmak istediği albüm için parçalarını hazırladı. Türkiye'de bulunan grubu Mad Madame ile Saettle ve Los Angeles'da yayınlanan toplama albümlerde yer aldi. Türkiye'ye döndüğünde Blue Blues Band ile beraber çalışan Batuhan Mutlugil'i (Gitar) ve Ari Barokas (Bas Gitar) ile beraber çaldıklari Mad Madame grubuna dahil ederek DUMAN isminde şimdiki gruplarini kurdular
Böylece DUMAN "Eski Köprünün Altında" isimli albümleri ile büyük bir dinleyici kitlesinede ulaşmayı başardı. Çoğunlukla davulcu sorunu yaşayan grup bir çok isimle beraber çalıştı ama çoğunlukla albüm ve konserlerinde Türkiye'nin en basarili isimlerinden Alen Konakoğlu (Davul) eşlik etti. Özellikle "Belki Alışman Lazım" isimli albümden sonra stüdyo ve konser çalışmaların Alen Konakoğlu DUMAN grubunun 4. ismi oldu. 

DUMAN hayranlari büyük bir sabırsızlıkla beklediği, ve grubun tam bir titizlikle hazırladıkları "Belki Alışman Lazım" isimli albüm, "Eski Köprünün Altında" isimli ilk albüme göre biraz daha melankolik bir albüm. İlk albümde bulunan daha eğlenceli parçalar yerini tamamen daha hüzünlü ifadeler ve Kaan'ın sesiyle bütünleşti. Aşk, umutsuzluk ve hüzün temasi disinda "Masal" isimli parçada Adnan Menderes ve Deniz Gezmiş'in asılmalarına eleştirili bir yaklaşimda bulunmuş. 
Sezen Aksu'nun daha önce seslendirdiği "Her Seyi Yak" isimli parça ise Kaan'ın yorumu ile birkez daha alışılmış bir DUMAN tadı verdi ve çıkış parçası oldu. Umarız bir sonraki albümlerini daha kısa zaman içerisinde çıkararak hayranlarını yeni bir albümle sevindirebilirler.

4 4 4
En İyi Cevap!
2013-03-26T18:00:09+02:00

Benim güzel insanlarımdan biri de Nevsun Duman. İki çocuğun annesi, Cezmi Bey'in eşidir.

İlk olarak DİE Kreş ve Gündüz Bakımevi müdürlüğü görevini yürüttüğü zaman tanıştık. Dikmen, Sokullu Nakış Sokak sayesinde öğrendiğim sokak oldu. Çocuklara, anne ve babalarına, eğitimci arkadaşlarına giriş katın altındaki, sağ taraftaki küçücük odasında yaşama sevinci hizmeti sunuyordu. Bazı hayvanları ilk kez onun saysesinde gördüm o kreşte.

Nevsun Duman, Türkiye Okul Öncesi Eğitimini Geliştirme Derneği 2. Başkanı uzun yıllardır. Dernek adına katıldığı konferanslarda da dinleme şansım oldu. Derneğin bugünlere gelmesindeki katkısını kimse inkar edemez. Bir dönem yönetim kurulunda birlikte çalışma şansımız da oldu.

'Ben Anne Babamın Yerinde Olsaydım', 'Elimde Sihirli Bir Değnek Olsaydı', 'Başaracağım Göreceksiniz' adlı yazı yarışmalarımız ile 'Mutluluğun Resmini Çizelim' adlı resim yarışmalarımızın da seçici kurul üyesiydi. Seçici kurul üyesi olmakla da kalmamış ödül törenlerinde programlarımızı sunma özverisini de göstermişti.

3 4 3
2013-03-26T18:00:11+02:00

DuMaN hakkında bilmedikleriniz.......

Doksanlı yılların başlarında müzik yaşantılarına başlayan grup elemanlarından Kaan Tangöze (Vokal) öğrenim görmek amacı ile gittiği Seattle da müzik yaşamına devam etti ve oradayken Türkiye'de çıkarmak istediği albüm için parçalarını hazırladı. Türkiye'de bulunan grubu Mad Madame ile Saettle ve Los Angeles da yayınlanan toplama albümlerde yer aldı. Türkiye'ye döndüğünde Blue Blues Band ile beraber çalışan Batuhan Mutlugil'i Gitar) ve Ari Barokas (Bas Gitar) ile beraber çaldıkları Mad Madame grubuna dahil ederek DUMAN isminde şimdiki gruplarını kurdular.
br>Böylece DUMAN "Eski Köprünün Altında" isimli albümleri ile büyük bir dinleyici kitlesine de ulaşmayı başardı. Çoğunlukla davulcu sorunu yaşayan grup bir çok isimle beraber çalıştı ama çoğunlukla albüm ve konserlerinde Türkiye'nin en basarili ismi Alen Konakoğlu (Davul) eşlik etti. Özellikle "Belki Alışman Lazım" ,simli albümden sonra stüdyo ve konser çalışmaların Alen Konakoğlu DUMAN grubunun 4. ismi oldu.

DUMAN hayranları büyük bir sabırsızlıkla beklediği, ve grubun tam bir titizlikle hazırladıkları "Belki Alışman Lazım" isimli albüm, "Eski Köprünün Altında" isimli ilk albüme göre biraz daha melankolik bir albüm. İlk albümde bulunan daha eğlenceli parçalar yerini tamamen daha hüzünlü ifadeler ve Kaan'ın sesiyle bütünleşti. Aşk, umutsuzluk ve hüzün temasi disinda "Masal" isimli parçada Adnan Menderes ve Deniz Gezmis'in asılmalarına eleştirili bir yaklaşımda bulunmuş.

Sezen Aksu'nun daha önce seslendirdiği "Her Seyi Yak" isimli parça ise Kaan'in yorumu ile bir kez daha alışılmış bir DUMAN tadı verdi ve çıkış parçası oldu.

ÇİLE BÜLBÜLÜM, OLMADI YAR ve GURBET gibi parçaların canlı cover'larının bulunduğu muhteşem "KONSER" albümü ile hayranlarını sevindirdi.

22 Kasım 2004'te çıkardıkları quot;BU AKŞAM DVD/VCD" albümlerinde Grup hayranlarına Bostancı gösteri merkezinde gerçekleştirmiş oldukları konser heyecanını tekrar yaşattı.Ayrıca bu DVD/VCD albümü Türkiye'de bir ilk olma özelliğini taşıyor. 

Duman grubu geçen süre içerisinde iki yüze yakın konserde hayranlarıyla buluşurken, birçok gazete, dergi, TV, okul ve üniversite tarafından “Yılın En İyi Grubu” seçildi. 

005 yazında çıkardıkları 3. stüdyo albümü "SENİ KENDİME SAKLADIM" ile başarısının devamlı olduğunu kanıtladı.

KAAN TANGÖZE 05/09/1973 İstanbul

OKUDUĞU OKULLAR:
ŞİŞLİ TERAKKİ LİSESİ
BİLKENT ÜNİVERSİTESİ(3-YIL OTEL YÖNETİMİ VE TURİZM)
SEATTLE ÜNİVERSİTESİ(4-YIL PAZARLAMA)
MÜZİĞE CİDDİ OLARAK 15 YAŞINDA BAŞLADI.
İKİ PARÇASI AMERİKA'DA TOPLAMA BİR ALBÜMDE YER ALDI.
KAYAK,TENİS VE FUTBOL OYNAMAKTAN HOŞLANIYOR.
FENERBAHÇE'Lİ.
ÇOK SEYAHAT EDİYOR.
DUMAN GRUBU KURULMADAN ÖNCE ARİ İLE BİRLİKTE'MAD MADAME' İSİMLİ COVER YAPAN BİR GRUPLARI VARDI.
GRUPTA ELEKTRO GİTAR ÇALIP VOKAL YAPIYOR.(YANİ GRUBUN BEYNİ,SÖZ YAZARI VE VOKALİSTİ.)

BATUHAN MUTLUGİL08/04/1974

OKUDUĞU OKULLAR:
DOĞUŞ KOLEJİ
STANBUL ÜNİVERSİTESİ İKTİSAT BÖLÜMÜ MEZUNU
15YAŞINDA GİTAR ÇALMAYA BAŞLADI
YELKENCİ,FENERBEHÇE SPOR KLÜBÜ 1990-91 ŞAMPİYONU
FENERBEHÇE'Lİ
ÇOK SEYAHAT EDİYOR.
DUMAN GRUBU KURULMADAN ÖNCE BABASIYLA BİRLİKTE'BLUE BLUES BAND' DE ÇALIYORDU.
GRUPTA ELEKTRO GİTAR ÇALIP GERİ VOKAL YAPIYOR. 

ARİ BAROKAS 17/07/1971 - İstanbul

OKUDUĞU OKULLAR:
İŞLİ TERAKKİ LİSESİ
ARMARA ÜNİVERSİTESİ(4-YIL PAZARLAMA)
STANBUL DEVLET KONSERVATUVARI(2-YIL)
STANBUL ÜNİVERSİTESİ(2-YIL GAZETECİLİK YÜKSEK LİSANSI)
14-15 YAŞLARINDA MÜZİĞE BAŞLADI.
ÜLKER, MITSUBISHY, PERWOLL VE SABANCI HOLDİNG'İN JİNGLELARINI YAPTI.
GALATASARAY'LI
DUMAN GRUBU KURULMADAN ÖNCE KAAN'LA BİRLİKTE MAD MADAME İSİMLİ COVER YAPAN BİR GRUPTA ÇALIYORDU.
GRUPTA BASS GİTAR ÇALIP GERİ VOKAL YAPIYOR.


ALEN KONAKOĞLU - 1977

DUMAN GRUBUNUN EN KÜÇÜK YAŞTAKİ ELEMANIDIR.GRUBUN 4.AJANIDIR.DUMAN GRUBU İLE SADECE BİRİNCİ ALBÜM ÇALIŞMALARINDA BULUNMUŞ DİĞER ALBÜMLERDE YER ALMAMIŞTIR. ANCAK KONSERLERDE DUMAN GRUBUNUN VAZGEÇİLMEZ ELEMANIDIR. FİLM MÜZİKLERİ VE DİĞER SANATÇILARLA YAPMIŞ OLDUĞU ÇALIŞMALARLA BEĞENİ TOPLAMAKTADIR.

2 3 2