Cevaplar

2012-10-16T19:15:07+03:00

Çinko 


Deniz ürünleri et karaciğer fındık süt ve yumurtada bulunur 

Yararları : Büyümenin ve cinsel gelişimin normal olmasını yaraların iyileşmesini sağlar 

Eksikliği : Büyüme geriliği iştahsızlık eklemlerde şişme

 

Krom FaydalarıKrom faydaları için rejim yapanlar krom almanın vücut yağını azalttığını bunun da kas tonüsünü geliştirmeye yardımcı olduğunu iddia etmektedirler. Öyleyse Krom nedir? 
Rejim yapmakta mucize bir buluş mudur? Bütün rejim yapanların beklemekte olduğu cevap mıdır? Hayal ediniz: rejim yapmaya gerek kalmadan kilo vermek! Daha cazip ne olabilir ki? Krom Nedir?

Krom temel bir iz mineraldir bu da karbonhidratların metabolizması için esas olduğu anlamındadır ve aynı zamanda kan şekerimizin metabolizmasının düzenlenmesine yardımcı olur ve böylelikle diyabeti geriletmeye yardımcı olurlar. Kromun yararları aynı zamanda kanda yağ ve kolesterol düzeylerini kontrol etmeyi içerir ve şayet uygun miktarlar vücuda sağlanırsa hipertansiyon veya yüksek kan basıncını önlemeye yardımcı olur.


Bakır (Eklemler için)


Bakır kemik ve eklemlerin fonksiyonları için gerekli olan enzimlerin salgılanmasında rol oynayan bir mineraldir.
Bakır; karaciğer deniz ürünleri fındık ceviz gibi yemişler ve tohumlarda bulunur. Kükürt Minerali � Kükürtün Faydaları ve Görevleri: Solunum sisteminin sağlıklı çalışmasına katkıda bulunur ve vücudun oksijen dengesini korur. Beyin fonksiyonlarının çalışmasını destekler. Saç tırnak ve cilt sağlığı için gereklidir. Alerjik rahatsızlıklara karşı koruyucudur. Uyuz ve egzama gibi deri hastalıklarının tedavisinde kullanılır. Karaciğerin düzenli çalışmasına yardımcı olur ve safra salgılarını arttırır. B Grubu vitaminlerinin kullanılmasına yardımcı olur. Bazı zararlı bakterileri öldürücü etkisi vardır. Kükürtün faydaları arasında yaşlanmanın belirtilerini azaltması da sayılabilir.
Kükürt Eksikliği: Kükürt eksikliği ender olarak görülmekle birlikte kükürtün vücutta yeterince bulunmadığı durumlarda saçlarda zayıflık ve deride solgunluk görülür.
Kükürt Fazlalığı ve Kükürtün Zararları: Aşırı kükürt böbreklere zarar verir. İnsan vücudu fazla kükürt alması durumunda baş ağrısı boğaz ve mide yanması kusma gibi belirtiler gösterir. Ayrıca alerjik deri hastalıklarınaneden olur. Kükürt fazlalığı en çok astım hastalarını olumsuz etkiler.Selenyum Yararları

Selenyum antioksidan olarak E vitamini ile birlikte hücrelerinizi oksidasyona karşı koruyarak kanser kalp hastalıkları ve diğer sağlık sorunlarının önlenmesinde yardımcıdır.
Hayatta kalmak için oksijene ihtiyaç duyar nefes alırken oksijen soluruz ama oksijen vücut için aynı zamanda riskli bir maddedir çünkü molekülleri aşırı reaktif hale getirebilir. Oksijen içeren moleküller aşırı reaktif hale gelince de etraflarındaki hücre yapılarına zarar vermeye başlayabilirler.


3 5 3