Cevaplar

2012-10-16T20:53:42+03:00

Komşu Kızına Çirkin Tuzak! Sahte profil oluşturarak tuzak kurdukları komşu kızına tecavüz ettikleri öne sürülen 2'si kardeş, 3 şüpheli tutuklandı.    

Günümüzün en etkin iletişim araçlarından biri haline gelen sosyal medya siteleri, kötü niyetli insanların elinde çok tehlikeli bir hal alabiliyor. Bu olayın en yakın örneği geçtiğimiz günlerde Bursa'da meydana geldi.

Sosyal medyada sahte profil oluşturarak tuzak kurdukları komşu kızına tecavüz ettikleri öne sürülen 2'si kardeş, 3 şüpheli tutuklandı.

Olay, bunalıma giren 17 yaşındaki N.I.'nin uğradığı tecavüzü annesine anlatması ile ortaya çıktı.

Bursa'da oturan 23 yaşındaki E.K., kardeşi 22 yaşındaki F.K. ve arkadaşları 20 yaşındaki A.B., komşularının kızı N.l.'yi tuzağa düşürmek için internetteki sosyal paylaşım sitesinde sahte profil oluşturdu.

Daha sonra komşuları olan lise öğrencisi N.L'yi 'arkadaş' olarak eklediler. Sahte profilde kendilerini üniversite öğrencisi olarak tanıtan 3 arkadaş, N.L'yi kandırarak kamera görüntüleri ve sohbet yazışmalarını kayda aldı. Bu kayıtlarla şantaj yapan 3 şüpheli görüntüleri ailesine yollamakla tehdit ettikleri N.L. ile ters ilişkiye girdi.

Olay, bunalıma giren N.L.'nin yaşadıklarını ailesine anlatmasıyla ortaya çıktı.

Polise şikayetçi olan ailenin ihbarı üzerine E.K., kardeşi F.K. ve arkadaşları A.B., polis tarafından gözaltına alındı. İfadelerinin ardından, 'Şantaj', 'Tehdit' ve 'Yaşı küçük kıza cinsel saldırı' suçundan adliyeye çıkartılan 3 şüpheli tutuklandı

0
2012-10-16T20:53:42+03:00

Komşuluk önemlidir. Yaşlı bakım evleride önemlidir kimsesiz kalmak istemiyosanız komşu olun

0