Aşağıdaki paragrafı, Türkçe'ye çeviriniz. Başlıkları da başlık gibi yazınız![Google Translate'den çevirecek olursanız (ki tavsiye etmiyorum), özel isimlere dikkat ediniz. Ayrıca cümlelerin sırasını değiştirmeyiniz. Değiştirirseniz şikayet ederim.]

GENERAL INFORMATİON

Amasra in one of the Bartın's town. It'sin the north-west of Turkey. It's 17 km far from Bartın. It's on a peninsula to the north with two small bays and a small harbour between Zonguldak and Kastamonu.

HİSTORY

Amasra is a historical town so there are a lot of historical houses in the toen. It's first name was sesames. A lot of civilizations lived in Amasra, like Fenike,Iyonian. An Iranian Queen Amastris established this town. Pontus and Romanian also lived here In 1460 Fatih Sultan Mehmet took this small town. It has got a big museum because of its history.

1

Cevaplar

2012-10-16T21:23:52+03:00

TARİHİ Tarihsel evlerin bir yeri vardır bu yüzden Amasra'nın tarihi bir kasabadır. Bu ilk adı susam oldu. Medeniyetlerin bir çok Fenike, Iyonian gibi, Amasra'da yaşadı. İranlı Kraliçe Amastris bu şehirde kurulmuştur. Pontus ve Romanya da Fatih Sultan Mehmet bu küçük kasaba aldı burada 1460 yılında yaşadı. Çünkü, tarihinin büyük bir müze var.

1 4 1