Cevaplar

2016-05-02T20:07:42+03:00

ONAYLANMIŞ CEVAP

×
Uzmanlar tarafından teker teker incelenmiş onaylı cevaplar, doğru ve güvenilir bilgileri içermektedir. Eodev içerisinde moderatörler tarafından kontrol edilmiş milyonlarca kaliteli cevap vardır ancak onaylanmış cevaplar mükemmel ötesidir.
Merhaba


Sabah kalkmış erkenden üstünü giyinip kimseye görünmeden evden çıkmaya çalışıyor gibiydi. Yavaşca odadan çıkıp Merdivenlere yöneldi sessiz ve küçük adımlar ile merdivenleri inmeye başladı.


Son basamağa adım atacakkan ayağı takılı ve öylece yere kapaklandi. Hemen kalktı üstünü düzeltip aniden evden çıktı. Nihayet evden çıkmış ve okul yolunu tutmuştu. Babası okumasını istemiyor onu çalıştırıp duruyordu. O ise okumak istiyordu bunun için sabah erken okula gidiyor akşam babası anlamasin diye işe gidiyordu.


Akşam olmuştu etraf karanlık ve issizdı Korkmadi ilerledi. Evlerinin önüne gelince durdu kapıyı dinledi hergün böyle yapacaktı buna mecburdu. Ağlamaktan kendini alı koyamadi. Sabah evden çıktığı gibi odasina döndü ve yeniden uyumaya devam etti...Yukarıda yazmış olduğum yazı içerisinde " fiilimsi " bulunduran bir metindir.


Metinde bulunan Fiilimsiler =>

1: çık + ıp : Zarf fiili

2: Oku + MA + ya : isim fiil

3: Gel + INCE : Zarf fiili

4: Çık + tiği : Sıfat fiil

5: Kalk + mış : Sıfat fiil


bu ve buna benzer Fiilimsiler vardır. Iyi çalışmalar.
1 5 1