Cevaplar

2013-04-08T15:46:53+03:00

bir çiftci varmış bu bakkalda tohum almış hergün bu tohumlar farklı bi hava koşuluyla karşılanıyormuş ilk gün çok rüzgarlıyış onun için tohum çıkmak istmemiş sonraki gün hava yağmurluymuş ondada çıkmak istememiş en sonunda hava güneşli olunca tohum çıkmış ve bu durmua hem kendisi hemnde ciftci sevinmiş        Bu veya Bu

 

 

 

bir varmış bir yokmuş memleketi ona gurur duyarmış çok çalışkan biriymiş oda kim çiftçi amca çiftci amca çok güel tohumlar buğdaylar yetiştirirmiş bir gün bir tohum almı ve ekmiş bu tohum geç uzamış çünkü biraz farklıymış ama şanslıymış bir gün rüzgar esmiş ertesi gün biraz yapmurr yağmış ve 2,30 saat sonrada güneş açmış tohum hmn büyümüş

 

İKİSİNDEN BİRİNİ SEÇ

1 5 1
2013-04-08T15:54:09+03:00
Ekin Sanat’tan Okura ve Dostlarına,

Sonuçta bir yılı daha geride bırakıyoruz. Ekin Sanat Dergisi bu bir yıl içinde istediğimiz kadar olmasa da önemli aşamalara ulaştı. Okurlarının sayısı arttığı gibi ulaştırabildiğimiz çevrelerde genişledi. Son bir yıl içinde dergimizi hem nitel hem de nicel olarak genişlettik. Dergimize yazılarını gönderen her kuşaktan yeni arkadaşlarımız oldu. Dergimizin politikalarının özüne uygun davranarak yazın konusunda ter döken arkadaşlara sayfalarımızda yer vermeye özen gösterdik. Bu arada doğal olarak sıkıntılarımızda oldu. Her şeyden önce; tüm sanat ve ekin dergilerinin çektiği maddi zorlukları bizde gideremedik. Bununla birlikte özverilerle götürdüğümüz dergimizi hiç aksatmadan siz okurlarımıza ulaştırdık.

Dergimiz, daha önce sizlere seslendiği bu sayfadan dile getirdiği gibi devrimci duruşundan hiç ödün vermedi. İşçi sınıfının yüce ereği olan sosyalizme bağlılığını her durumda kanıtlamakla kalmadı, bu alanda kendine özgü bir yerde edinerek savaşımını kararlı bir şekilde sürdürdü. Kimilerinin; okunmayacağı, kimi çevrelerce dışlanacağı savı ile uzak durduğu sosyalizme ve sosyalist açıdan sanata bağlı kalmayı dergimiz Ekin Sanat kendince bir yaşam biçimine dönüştürerek yaşadı yaşattı, kendini var etmeyi bir namus borcu saydı. Özetle söylemek gerekirse bugüne kadar kendini devrimci saydığı halde devrimci duruşa aman aman yaklaşanların nasıl bir yanılgı ve döneklik içinde olduklarını varlığıyla kanıtlayan dergimiz, geleceği yüksek bir moralle kucakladı.

Dünyanın her yanında kapitalist-emperyalist sistemin bunalımlarından kaynaklanan, özellikle de geniş emekçi yığınlara yaşamı dar eden bu ortamda, dergimiz olup bitenlerden etkilense de, sürekliliği kesintiye uğramayacak; ekin ve sanat alanında sınıf düşmanları ile boy ölçüşmeye devam edecektir. Söyledik bir kez daha söylüyoruz. Sizlerin sesi olacak, küçücük bir çıngı ile yürekler tutuşturacağız. Yıkılıp gidenlere geri dönüp bakmayacak, kor ateşlere düşsek de saçlarımızı rüzgârda savura savura FIRTINA ÇOCUKLARI olarak ileri atılacağız. Kaleler düşürüp nice yıkılmaz sanılan erklere diz çöktüreceğiz. Yani; yazın alanının FIRTINA ÇOCUKLARI biz olacağız.

Aklınızdan hiç çıkarmayın değerli okurlar!

Bugüne dek dergi olarak ne söylemiş ve sizinle neyi paylaşmışsak o çizgide dimdik ayakta durduk. Dosta düşmana başka bir dünyanın da olabileceğini göstermekten bir an bile geri kalmadık. Kalmayacağız. Çünkü dergimizi besleyen nehirlerin ana kolları bilimdir. Bilimin ışığıyla yıkananlar, çağımızın ateşi çalan PROMETELERİDİR. Bu nedenle; yazın alanında yükselttiğimiz bayrağın altına bilimden ve sosyalizmden yana olan herkesi çağırıyor, sizleri bu yüce ereğin ateşiyle kucaklıyoruz.
Ekin Sanat  
0