Cevaplar

2016-07-01T23:07:57+03:00

ONAYLANMIŞ CEVAP

×
Uzmanlar tarafından teker teker incelenmiş onaylı cevaplar, doğru ve güvenilir bilgileri içermektedir. Eodev içerisinde moderatörler tarafından kontrol edilmiş milyonlarca kaliteli cevap vardır ancak onaylanmış cevaplar mükemmel ötesidir.
Merhabalar

Döngüler, mantıksal kararları ve sınırı belirlendiği takdirde sınırına kadar ya da sonsuz açıldığı takdirde sonsuza kadar dönen yapılardır.

For döngüsü, parametre arasında değişken ve değeri, döngünün mantıksal kararı ve döngünün artım değeri olarak üç ayrı parçaya ayrılır.

For döngüsüne örnek vermek gerekirse aşağıdaki linkte bulunan örneği inceleyebilirsiniz.

https://git.io/vKeMM

.

While döngüsü for gibidir lakin döngünün tanımlaması sadece mantıksal karar ile yapılır. Devamına aşağıdaki linkten devam edebilirsiniz.

https://git.io/vKeDc

.

Do While döngüsünün diğer ikisinden farkı, başladığı anda kural görmeden bir kere de olsa dönecektir ve mantıksal kararına sonra bakacaktır. Yani for ve while döngüsünde sayac = 0 verdik ve sayac < 0 den mantıksal kararını verdiğimizde sayaç dönmeyecektir. Fakat bunu do while döngüsünde yaptığımızda, bir kere döndükten sonra karara bakacaktır ve uygulayacaktır. Linkten devam edelim..

https://git.io/vKeyi

...
Başarılar dilerim.
8 5 8