""peygamberlerin insan seçilmesinin nedenii??peygamberlere gelen msajların ortak amacı??? Allah nin vahiy göndermiş????mucize ne demek mucize göstermek niçin peygamberlere ait özelliltir?????? bideeeeee 10 atasözü 5 özdeyişş nolur acilll 13 puanlık soruuuuu:(((

2

Cevaplar

  • Eodev Kullanıcısı
2012-10-17T18:46:57+03:00

Peygamberler de insan olduğu için daha iyi anlarlar.Eğer melek vb. varlıklar olsalardı insanlar sen yorulmazsın biz yoruluruz vesaire gibi bahaneler bularak Allahın emirlerini yerine getirmezler.

1 5 1
2012-10-17T18:54:11+03:00

insan seçilmesinin sebebi: Allah'ın insanlara elöi olarak gönderdiği peygamberler'in yine insanlar arasından seçmesi onların insanlara her hususta rehberlik,örneklik, mürşidlik yapabilmeleri içindir. İnsana en iyi rehberliği yine insanın yapabileceği açık bir gerçektir. Peygamberler Melek'ler arasından gönderilseydi hiç şüphesiz bu netice alınamazdı.

 

Allah neden vahiy göndermiş: Vahiy, Allah'ın buyruk ve mesajını belli yollara peygamberlere iletmesidir. Ahlla'ın peygamberlere vahiyde bulunması ve ilahi kitaplar vermesi, onun insanlara olan sevgi ve rahmetinin sonucudur. Allah'ın vahiy göndermesi, bütünüğüyle insanların yararındadır. Allah kullarını sever ve onların doğru yolu bulmalarını, barış ve huzur içinde yaşamalarını ister. Bu nedenle de onlara peygamber aracığıyla onlara vahiy gönderir.

 

Mucize ne demek: Allah peygamberlerin peygamber olduklarını ispaylamak için ortaya konulan olağan üstü bir olaydır

 

 

 

 

 

 

Bu kadar bulabildim :)

1 5 1