Cevaplar

  • Eodev Kullanıcısı
2016-05-28T19:58:56+03:00

ONAYLANMIŞ CEVAP

×
Uzmanlar tarafından teker teker incelenmiş onaylı cevaplar, doğru ve güvenilir bilgileri içermektedir. Eodev içerisinde moderatörler tarafından kontrol edilmiş milyonlarca kaliteli cevap vardır ancak onaylanmış cevaplar mükemmel ötesidir.
Çalış , Çabala , Azmet !

Her insanın bir meslek hayali vardır. Hayalimizde ki meslekler bizim hedeflerimizdir. O meslekleri olmak için hayal koyar ve o meslekler için hedefler belirler o meslekleri olmak isteriz.

Hayalimizdeki meslekleri olmak için 1. sınıftan başlar ve üniversiteyi bitirmemiz gerekir. Diyelim ki ben bir meslek olmak istiyorum . Ben o meslek benim için hayal olmamalı gerçek olmalıdır. Yani anlatmak istediğim şu boş hayaller ile meslek olunmaz. Kişinin çabalaması , azmetmesi , emek harcaması gerekir. Biz ilk önce hayal kurmalı , sonra hedefler belirlemeli sonra ise o işin başarılı bitmesi için çalışmalı , azmetmeli ve çabalamalıyız. 

Mesela ben büyüyünce doktor olmak istiyorum. Bunun için gerekli hedefler belirledim. Bir kaç yıl sonra bunun için staja gideceğim. Ben hedefledim , o hayalim için çalıştım. İşte hayal etmeli , hedef belirlemeli ve çaba sarf etmeliyiz.

iyi dersler :))
3 3 3