Cevaplar

  • Eodev Kullanıcısı
2012-10-17T21:44:08+03:00

Onları sadece tamir edip kendi haline bırakabilir veya satın almaksızın ismini değiştirebilirdi sonuçta Almanlar o zaman ses çıkarmazsa kimsenin ruhu duymazdı. El altından yapabilirlerdi bu işi yani ama Alman hayranlığı işte ne yaparsın

0
2012-10-17T21:45:02+03:00

AŞAMA 1 ; 
Sistem üzerinden sol bölümden " İhtiyaç Formu Hazırlama "seçeneğine tıklayıp İhtiyaç Formu oluşturabilirsiniz. 
(İhtiyaç Formu Hazırlama - Ekle - Projeyi Seçin - Sarf/Demirbaş/Hizmet seçin - Ekle'den Ürünleri ekleyin - Ekledikten sonra ürünlerin yanındaki + işaretine tıklayıp KDV'sini belirtin - Ardından Sadece Proformalardaki KDV'siz Fiyatları girin - İhtiyaç Formunu Çıktı Alın - Bapkoya Gönder tuşuna basın)  

1- Satın Alma yapabilmeniz için ; İhtiyaç Formu, Proforma Faturalar (Firma Teklifleri) ve Demirbaş alımı ise Teknik Şartname getirilecek. İhtiyaç Formu sistem üzerinden doldurulacak ve çıktı alınacak. Teklifler firmalardan alınacak, Demirbaş alımlarda Teknik Şartname ise hem sisteme ilgili yere girilecek hemde çıktı halinde imzalı olarak bize ulaştırılacak. 
2- Üç proforma teklifin ortalaması bütçenizi (Sarf/Demirbaş/Hizmet bütçesini) aşmayacak. 
3- İhtiyaç Formunu çıktı alıp Bapko'ya getirmeden önce mutlaka Sistemden "Bapko'ya Gönder" seçeneğine basıp, Sistem üzerinden göndermelisiniz. 

4- İhtiyaç Formunu Bapkoya sorunsuz ulaştırdıysanız, Sistem üzerinden İnternette yayınlanır ve 3-5 iş  günü ilanda kalır. İlandan kalktıktan hemen sonra Sistemde Yürütücünün ekranına düşer. 

AŞAMA 2 ; 
Bu aşamada Sistem üzerinden sol bölümden " İhtiyaç Formu Onaylama " seçeneğine tıklayıp Teklif veren firmalar arasından Fiyat ve Yeterlilik bakımından inceleyerek en uygun olan Firmayı seçip 3 Firma kalacak şekilde Diğerlerini pasif yaparak Tutanak Dökümünü çıktı almanız gerekiyor. 2 nüsha olarak çıktı alınacak ve Yürütücü imzalı olarak Bapko'ya ulaştrılacak. Sistemdende Bapko'ya Gönder tuşuna basın.  
(Proje Yürütücüsü veya Araştırmacısının bu aşamadan sonra imza vb. işlemleri yoktur.) 


Bundan sonra Onay Belgesi düzenlenecek ve Onaydan sonra Sistem üzerinden İhtiyaç Formunun DURUMU kısmında Sipariş Verebilirsiniz yada Faturanızı kestirebilirsiniz gibi bir açıklama göreceksiniz. Bu açıklamadan sonra Ürünleri teslim alıp Faturanın arkasına Teslim Aldım diyerek imzalayıp . 

0