D) Aşağıdaki boşluğa fiilimsi eklerini kullanarak uzun bir cümle yazın. (BU BİR CÜMLE YAZMA YARIŞMASIDIR; EN UZUN CÜMLEDE, EN ÇOK FİİLİMSİYİ YAZAN ÖDÜLLENDİRİLECEKTİR. BOL ŞANSLAR!)

Not: Tek bir cümlede en az 30 fiilimsi kullanmam lazım, doğru düzgün cevaplar yazın, internetten bakmayın.

2

Cevaplar

2012-10-18T12:36:21+03:00

Üniversiteli genç yeşil çiviyi duvaraçakarken,çivinin eline geldiğini farkedip,üniversitenin kampüsündeki hemşireye gidip,eline yara bandı sardırıp,ünviversitenin yurduna geri dönerken üniversitenin ortasına atılmış perdenin üstündeki uzay mekiği ressimlerini görüp,uzay gemisi hakkında bir araştırma ödevi yapacağı aklına gelip,üniversitenin yurduna geri döner.

 

Saçma olabilir fakat aklıma bir tek bu geliyor,türkçe öğretmenime söylediğimde afferim demişti.Umarım yardımcı olmuştur... en iyi sçermisin yada teşekür edermisin lütfennnnnnnnnnnnnn

2 5 2
  • Eodev Kullanıcısı
2012-10-18T13:17:56+03:00

Üniversiteli genç yeşil çiviyi duvaraçakarken,çivinin eline geldiğini farkedip,üniversitenin kampüsündeki hemşireye gidip,eline yara bandı sardırıp,ünviversitenin yurduna geri dönerken üniversitenin ortasına atılmış perdenin üstündeki uzay mekiği ressimlerini görüp,uzay gemisi hakkında bir araştırma ödevi yapacağı aklına gelip,üniversitenin yurduna geri döner. bu olur aynısını bende demiştim en çözüm yaparmısın .

 
0