Cevaplar

  • Eodev Kullanıcısı
2012-10-18T16:50:32+03:00

Bu sezon seyredeceğimiz Çanakkale Savaşı konulu filmlerin ikincisi vizyonda. Sinan Çetin'in eşi, oğulları ve birkaç dostuyla arka bahçesinde çektiği büyük fiyasko Çanakkale Çocukları'na daha dakika bir gol bir, prodüksiyon avantajıyla üstün gelen Çanakkale 1915.

Turgut Özakman'ın Diriliş adlı kitabından bizzat senaryolaştırdığı film, bol görsel efektli bir savaş filmi olma iddiasını taşıyor. Özellikle düşman savaş gemilerine dair hemen her şey efektlerle yaratılmış. İçlerinde inandırıcı olanlar kadar, sırıtan da var. Ancak neticede bu bir detay... Hiçbir filmi efektlerinin kalitesi üzerinden değerlendirmeyelim.

Çanakkale 1915, bir avuç karakterin başlarına gelenleri takip ederek bir ayı aşkın süre içerisinde Çanakkale'de yaşanan tüm muharebeleri, tüm çatışmaları sanki özetler halinde ve bir tarih kitabı üslubuyla perdeye aktarıyor. Önce cepheye giden askerler, cephede kahramanlık nutukları çeken subaylar, sonra da ardı ardına türlü kahramanlıklar izliyoruz. Hepsi kısa kısa... Bazı kilit aşamaları siyah üstüne yazıyla geçerek... Hiçbir karakterin derinine inmeden...

0
2012-10-18T16:51:15+03:00

Bence Kitap Biraz Anlamsız 

........... Bu Konu Pek Hoşuma Gitmedi

Fakat .........  Kısım Bence Olanüstü Güzel Olmuş.. 

Yazar Kendini Aşmış Tebrik Ederim.

Olabilir.

1 1 1