Cevaplar

2015-12-01T17:54:15+02:00

ONAYLANMIŞ CEVAP

×
Uzmanlar tarafından teker teker incelenmiş onaylı cevaplar, doğru ve güvenilir bilgileri içermektedir. Eodev içerisinde moderatörler tarafından kontrol edilmiş milyonlarca kaliteli cevap vardır ancak onaylanmış cevaplar mükemmel ötesidir.
Merhaba

1. kıta=Bu kıta da şair bayrağın şanslı olduğunu dile getırıyor, bu kadar zaman kımsenın esırı altına girmeyeceğini ve tek bir ocak kalana dek hala gökte olcağını dile getırmıştır..

2. kıta=Bu kıta da şair o zor günlerden o güzel bayrağın çehresını çatmamasını asla üzülmemesını ve bu zor günlerın geçeceğini dile getırmıştır.

3.Kıta=Şair burada her türk bayrağının insanda olan duygusunu ve asla pes etmemizi ne olursa olsun hala mücadele edeceğimzden bahsetmiştir.

4. kıta=Batının onca medenıyetıne,teknolojısıne rağmen her zaman kendımızı bu milletı koruyacağımızdan bahsedıyor.

5. kıta=Burada Türk ulusuna bir seslenış yapmıştır.o zamanların şartlarını düşünürsek ..üstümüze gelen düşmanlara karşı asla ümitsizliğe düşmememizi anlatıyor.

6.Kıta=Bizim tarihimizden gelen şehitlerımıze layık olmamız gerektığını ve bu vatan toprağının değerını bilmemız gerektığını anlatıyor.

7. kıta=Yaşadımız vatanın ne kadar güzel olduğunu vurguluyor.

8. kıta=Burda Allah'a bir dua vardır.Yurdumuza yabancı ellerın girmemesini istiyorlar.Ve bizlerın bu topraklar üzerınde var olmamızı anlatıyor.

9.kıta=Burda yıne Allah'a karşı bir dua vardır.Burda dileklerımızı Allah kabul etsın dıye bır dua vardır.

10. kıta=Son beşık huzur içinde,saadet mutluluk içinde olsun ve kötü ihtimallerıde içine katarak son buluyor..

Umarım yazıklarım işine yarar ..

İyi Günler.

0