Cevaplar

2015-12-01T20:11:50+02:00

ONAYLANMIŞ CEVAP

×
Uzmanlar tarafından teker teker incelenmiş onaylı cevaplar, doğru ve güvenilir bilgileri içermektedir. Eodev içerisinde moderatörler tarafından kontrol edilmiş milyonlarca kaliteli cevap vardır ancak onaylanmış cevaplar mükemmel ötesidir.
Merhaba 

Bu hayat bizlere verilmiş en güzel şey..Her insan hayatını farklı yaşar,farkl biçimlendırır,farklı anlamlar katar.Önemlı olan bu hayatın kıymetını bilmektır.Bu hayatta kötü sözler değil de iyi sözlerle tatlı dille konuşmak gerek.

Ne demişler tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır.Yanı sen iyi ,güzel,hoş,terslemeden konuşunca yılanı bile adam edermişsın.O zaman bundan yılan bile etkılenıyorken bır ınsan düşünebilen bir insan nasıl etkılenmez ki?Hayatta ınsanları kırmak yerıne çünkü nasıl bir ekmek ortadan ikiye ayrılır ve birleşmezse kalbımızde öyledır..Bir kere kırıldığı zaman birleşmez..Ne yaparsak yapalım olmaz..

Demek ki kötü söz yerıne tatlı bir dille konuşmak yılanı bile adam edıyorsa bir ınsan üzerınde ne etkıler bırakmaz ki? Bunu düşünmek o kadar da zor değil.Bu yüzden her zaman için tatlı olmak en güzelidir.

İyi Günler.

1 4 1