Cevaplar

En İyi Cevap!
2012-10-21T14:07:25+03:00

64 bit Windows'a yönelik donanım ve yazılımları anlama

 

Windows 7'nin 32 bit sürümünü çalıştıran bir kişisel bilgisayar ile Windows 7'nin 64 bit sürümüne sahip biri arasında karar vermeye çalışıyorsanız, 32 bit sürücüler ve programlarla 64 bit sürücüler ve programların arasındaki farkı merak ediyor olabilirsiniz.

Endişe etmeye gerek yok. Basitçe söylemek gerekirse, Windows 7'nin 64 bit sürümünü çalıştıran bir bilgisayarda tüm donanım ve aygıtlarınız için 64 bit sürücüler gerekir. Sürücü, bilgisayarınızın donanım aygıtlarıyla iletişim kurmasına olanak sağlayan bir yazılımdır. Sürücüler olmadan, bilgisayarınıza bağladığınız veya bilgisayarınızın içine yüklediğiniz aygıtlar düzgün çalışmaz. Çoğu durumda, Windows, Windows'a dahil edilen büyük bir sürücü veritabanını arayarak ve Windows Update'i kullanarak bu 64 bit sürücüleri sizin için otomatik olarak bulup yükleyebilir.

Sürücülerin aksine, Windows'un 32 bit sürümleri için tasarlanan çoğu program Windows'un 64 bit sürümünü çalıştıran bilgisayarlarda iyi bir şekilde çalışır. (Önemli istisnalar virüsten koruma programları ve yardımcı programlardır. Bunların 64 bit sürümleri gerekebilir.)

Bir programın 32 bit veya 64 bit sürümünü yükleme arasında tercih yapabiliyorsanız veWindows'un 64 bit sürümünü çalıştırıyorsanız her zaman 64 bit sürümü seçin. 32 bit sürümün Windows'un 64 bit sürümüyle birlikte çalışmasına rağmen, Windows'un 64 bit sürümü için tasarlanmış olması nedeniyle 64 bit sürüm büyük ihtimalle daha iyi performans gösterecektir. ALINTIDIR.


1 5 1