Cevaplar

2012-10-21T17:37:19+03:00

1970 yılında, Performans Art küresel bir terim ve tanım biraz daha özel. "Performans Sanatı" o canlı olduğu anlamına geliyordu ve bu sanat değil, tiyatro oldu. Performans Sanatı ayrıca satın alınabilir, satılabilir veya bir meta gibi alınıp satılabilmektedir olamazdı sanat olduğu anlamına geliyordu. Aslında, son cümle büyük önem taşımaktadır. Performans sanatçılar (ve bakınız) böylece tamamen galeriler, acenteler, brokerler, vergi muhasebeci ve kapitalizmin başka yönü için ihtiyacı ortadan kaldırarak, bir kamu forumu doğrudan kendi sanat alarak bir aracı olarak hareket gördüm. Bu sanatın saflığına sosyal yorumların bir çeşit, görüyorsun.

1970'lerde görsel sanatçılar, şairler, müzisyenler ve film yapımcıları, Performans Art ek olarak şimdi dans kapsıyordu (şarkı ve dans, evet, ama "tiyatro" değil unutmayın). Bazen tüm yukarıda bir performans "parça" (sadece asla bilemezsiniz) dahil edilecektir. Performans Sanatı canlı olduğundan, hiçbir iki performansları hiç tam olarak aynıdır.

1970'lerde de 1960'larda başlayan "Beden Sanatı" (Performans Sanatı bir dalı), en parlak gördüm. Vücut Sanatı, sanatçının kendi etini (veya başkalarının eti) tuval olduğunu. Vücut Sanatı mavi boya ile gönüllülerin kapsayan aralığı ve sonra bir seyirci önünde kendini yaralama, bir tuval bunları kıvranıyorum sahip olabilir. (Vücut Sanatı genellikle de hayal olabilir, rahatsız ediyor.)

Ayrıca, 1970'li yıllarda bir performans parçası dahil olmak otobiyografi yükselişi gördü. Bir tabanca ile vuruldu biriyle görüşüyorum, diyelim ki, daha hikaye anlatma Bu tür çok daha eğlenceli çoğu insan için. (Bu aslında 1971 yılında, Venedik, Kaliforniya, bir Vücut Sanatı parça, oldu.) Otobiyografik adet de sosyal nedenler veya sorunları tek görüşlerini sunmak için büyük bir platform vardır.

 

 

Performans Sanatı özellikleri nelerdir?

• Performans Sanatı canlı olduğunu.

• Performans Sanatı hiçbir kural veya kurallar vardır. Sanatçı bu sanat olduğunu söylüyor çünkü sanattır. Bu deneysel.

• Performans Sanat satılık değil. Ancak, giriş biletleri ve film hakları satabilir.

• Performans Art resim ya da heykel (veya her ikisi), diyalog, şiir, müzik, dans, opera, film çekimleri, televizyonlar, lazer ışıkları, canlı hayvan ve yangın açık oluşuyor olabilir. Veya yukarıdaki bütün. Sanatçılar var gibi pek çok değişken vardır.

• Performans Sanat meşru bir sanat hareketidir. Bu dayanıklılığa sahiptir (bazı performans sanatçıları, aslında, işin doğrusu büyük organları var) ve birçok lise sonrası kurumlarında çalışmanın bir diplo derstir.

• Dada , Fütürizm, Bauhaus ve Black Mountain College tüm ilham ve Performans Sanatı için yol açmışlardır.

• Performans Sanatı yakından Kavramsal Sanat ilişkilidir. Fluxus ve Vücut Sanat Hem Performans Sanatı türleri vardır.

• Performans Sanat, eğlenceli eğlenceli, şok edici veya korkunç olabilir. Sıfat geçerlidir olursa olsun, o unutulmaz olması gerekiyordu.


1 5 1