felsefe niçin insanın soru sorma yeteneğine dayanır?

felsefeyi anlatırken filozoflara düşen görev nedir?

mantıksal akıl yürütme nedir?

filozoflara göre insan yaşamının amacı ne olmalıdır?

insanın evreni ve yaşamını anlamlandırılması ne tür gereksinmini karşılamaya yöneliktir?

1

Cevaplar

2016-05-14T17:46:14+03:00

ONAYLANMIŞ CEVAP

×
Uzmanlar tarafından teker teker incelenmiş onaylı cevaplar, doğru ve güvenilir bilgileri içermektedir. Eodev içerisinde moderatörler tarafından kontrol edilmiş milyonlarca kaliteli cevap vardır ancak onaylanmış cevaplar mükemmel ötesidir.
1 . Felsefe , sorular yoluyla düşünme yeteneğini geliştirmek ve hayatın anlamını bulmak için uğraşır . Felsefede sorular çok önemlidir . Öznel sorular sorularak kişilerin düşünmesi sağlanır ve tutarlı bir biçimde yanıt aranır . Ancak bu soruların cevapları kişiden kişiye değişmektedir ... 

2 . Felsefeyi anlatırken filozoflara düşen görev , kişilerin düşünmelerini sağlamak ve hayata farklı pencerelerden bakmalarını sağlamaktır . 

3 . Mantıksal akıl yürütme , kişilerin doğru düşünüp tutarlı bir cevap vermesidir . Filozoflar tutarlı olmak zorundadır . Bir dediğini diğer tarafta yalanlamamalı ve söyledikleri akla ve mantığa uygun olmalıdır .

4 . Filozoflara göre insan yaşamının amacı ; öğrenmek , araştırmak , düşünmek ve sorgulamaktır .

5 . İnsanın evreni ve yaşamını anlamlandırması , düşünmek , akıl yürütmek , güzel ve doğru yaşamak , temel ihtiyaçlarını karşılayabilmek gibi gereksinimleri karşılamaya yöneliktir .

İYİ ÖDEVLER 
1 5 1