Cevaplar

  • Eodev Kullanıcısı
2012-10-21T18:33:19+03:00

Atatürkün spor ve sporcu ile ilgili söylediği sözleri nelerdir.
Zafer, zafer benimdir diyebilenin; başarı, başaracağım diye başlayanın ve başardım diyebilenindir.

Dünya spor hayatı ve spor dünyası çok mühimdir. Bu kadar mühim olan spor hayatı, bizim için daha mühimdir. Çünkü ırk meselesidir, ırkın ıslahı ve kişayişi meselesidir ve hatta biraz da medeniyet meselesidir.

Bütün millet ve memleket evlatlarını sportmen yapabilmek için sarfedilen çalışmanın ehemmiyet ve kudsiyeti aynı derecede kıymetli ve mühimdir.

Yorgunluk her insan, her mahluk için tabii bir haldir. Fakat insanda yorgunluğu yenebilecek manevi bir kuvvet vardır ki, işte bu kuvvet yorulanları dinlendirmeden yürütür.

Sizler, yani yeni Türkiye’nin genç evlatları, yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz. Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler asla ve asla yorulmazlar; Türk gençliği, gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir.

Her ulus çocuklarının sıhhatli ve gürbüz olmaları için yaşadıkları bölgenin sıhhi şartlarını temin etmek, devlet halinde bulunan siyasi teşekküllerin en birinci ödevidir…

Yurt savunması bakımından bu derece ehemmiyetli olan izcilik, ferdi ve milli eğitim bakımından da o nisbette önemlidir.

Cumhuriyet, fikren, ilmen ve bedenen kuvvetli ve yüksek seviyeli muhafızlar ister.

0
2012-10-21T18:33:48+03:00

(4.gün) en fazla altın madalya Çin’de(10).  Alınan toplam madalyaya bakıldığında ise Amerika Birleşik Devletleri ile Çin başa baş gidiyorlar. Türkiye’ye gelirsek.. Şimdiye kadar bir madalyamız yok.

Ancaaakk..

Milli boksörlerimizden Yakup Şener, rakibi Serge Ambomo’yu 19-10 mağlup ederek, 2. tura yükseldi. (İlk raund: 5-2 İkinci raunt: 11-5 3. Raunt: 19-10) 2.tur 4 Ağustos 2012’de 16:45’te.Rakip ise Özbekistanlı. Milli boksörümüz Fatih Keleş, Cezayirli Abdelkader Chadi’yi 15-8 yenerek tur atladı. (ilk raund:5-4, ikinci raund: 6-1 son raund:4-3, maç:15-8 ) Fatih Keleş, 2 Ağustos Perşembe günü 22.45′de, Litvanyalı Evaldas Petrauskas ile çeyrek finale çıkma mücadelesi verecek. Adem Kılıçcı ise Türkmen rakibi Nursahat Pazziyev’i 14-7 yenerek tur atladı. (ilk raund:4-2, ikinci raund:6-3, son raund:4-2, maç:14-7) Milli sporcu, Sırp Aleksandar Drenovak ile 2 Ağustos Perşembe günü çeyrek finale çıkma mücadelesi verecek.A Milli Kadın Takımı resmi turnuvalarda ilk defa Çek Cumhuriyeti karşısında galibiyet kazandı. Diğer maç ABD ile ve bu maç, büyük oranda grup liderini belirleyecek. Perilerin en skorer ismi Tuğba olarak belirlendi. Halterde, Sibel Şimşek, 235 kilo kaldırarak 4. Oldu. Aynı alanda birincilik rekorla geldi. Kazak sporcu Maiya Maneza, 245 kilo kaldırarak olimpiyat rekoru kırdı. Gümüş Rusya, bronz ise Kanada’ya gitti. Milli yüzücü Kemal Arda Gürdal, Londra Olimpiyatları’nda erkekler 100 metre serbest seçme serilerinde birinci olmasına rağmen en iyi 16 derece arasına giremeyerek elendi. Milli yüzücü, 49.71′lik derecesiyle 62 yüzücü arasında 27. sırayı elde etti.

Bunlar sadece birkaçı, ayrıntıları var muhakkak. En önemlisi dünyanın gözü kulağı bu olimpiyatlarda ve sporcularla ülkelere çok fazla şey kazandırdığı ortada..

0