Cevaplar

2012-10-22T15:39:59+03:00

öncelikle ; İnsanlara karşı saygılı olmalıyızÇevremize karşı duyarlı olmalıyız Hoş görülü davranmalıyız

0
En İyi Cevap!
2012-10-22T15:43:36+03:00

toplumsal barış her yönden çok önemldir 

Giderek birbirini sevmeyen ve bibirine karşı tahammülsüz bir toplum haline gelişimiz, yarınlarımız için çok büyük bir tehlike olarak önümüzde durmaktadır.

Son 20-25 yıllık süreçte nasıl olduda bu kadar anlayışsız ve sevgisiz bir toplum oluverdik, anlamak çok güç.

Sokakta yayların üzerine araba süren, futbol maçlarında karşı takım taraftarının annesine - bacısına küfür eden, toplumsal alanlarda en ufak bahanelerle tartışma ve kavga çıkaran, herşeyin iyisini kendi için isteyip karşıdakine yağmurlu havada su bile vermek istemeyen bir toplum görüntüsüne bürünmüş durumdayız.

Çoğunluğu aynı köklerden gelen ve binlerce yıldır birlikte yaşayan bir toplumun üyeleri olarak bugün neden bu kadar birbirimize karşıyız. Neden alışverişe gelen komşumuzu kazıklamak, içinde yaşam savaşı veren bir hasta bulunan ambulansa yol vermemek ve buna benzer bir çok ayıp ötesi davranışlarda bulunan bir toplum olduk.

1990 lı yıllarla birlikte hayatımıza giren çok kanallı televizyo ve radyo yayınları ile 2000 li yıllarda hayatımıza iyice yerleşen cep telefonu ve internet gibi paylaşım araçlarının bu durumda büyük rol oynadığı kanaatindeyim.

Bu durumdan kurtulmanın en önemli yolu eğitimden geçmektedir, küçük yaşlardan itibaren aileler ve eğitmenlerce verilecek sağlam bir eğitimle birbirini seven ve birbirine saygı duyan, toplumsal barışın anlamını özümsemiş yeni nesiller yetiştirebilmek için henüz geç kalmış sayılmayız.

Birlik ve beraberlik içinde güçlü bir Türkiye için hepinizi toplumsal barış adına bir adım atmaya ve hayatımızdaki herkese daha hoşgörülü yaklaşmaya davet ediyorum

   
3 3 3