Cevaplar

  • Eodev Kullanıcısı
2012-10-22T18:19:05+03:00

bir arada yaşamanın önemi

TOPLUM İÇİNDE YAŞAMANIN GEREĞİ VE ÖNEMİ HAKKINDA BİLGİ

İnsanlar, tarih boyunca topluluk hâlinde yaşamışlardır İnsanları bir arada yaşamaya zorlayan nedenler vardır İnsanlar; yeme, içme, barınma, giyinme gibi gereksinimlerini tek başlarına karşılayamazlar Birlikte yaşayarak güçlükleri kolayca aşarlar Başkalarıyla sevinç ve üzüntülerini paylaşmak isterler Birbirleriyle iş, aile, arkadaşlık, dostluk ilişkileri kurarlar İnsanların toplu yaşama istekleri bu gereksinimlerinden doğmuştur Yakınımızdaki evlerde oturanlar bizim komşularımızdır Komşular arasında, aynı çevrede yaşamaktan doğan ilişki vardır Komşular; birbirlerine sevgi, saygı duyar ve yardım ederler Sevinçlerini ve üzüntülerini paylaşırlar Atalarımızın dediği gibi “Komşu komşunun külüne muhtaçtır” En küçük bir gereksinimini karşılamamız bile komşumuzu mutlu eder Örneğin, hastalanan komşumuza bir tas çorba götürmek onun için önemlidir

0
  • Eodev Kullanıcısı
2012-10-22T18:19:17+03:00

Hayatımızda her şey olabilir. Mesela, mutluluk veya mutsuzluk, zenginlik ya da fakirlik, sevinmek veya üzülmek, sevmek veya nefret etmek, savaşmak ya da barışmak, özlemek veya özlenmek, ağlamak veya gülmek… Bunların hepsi hayatımızda oluyor.

Bugün insan mutlu, ama yarın ne olacağını bilemiyoruz. Belki daha mutlu olacak, belki de daha mutsuz olacak. Günümüzde herkesin kendine inanması gerekiyor. Çünkü geleceğini herkes kendisi seçiyor ve kendisi kuruyor. Bu nedenle, insana kendisinden başka kimse yardım edemez.

Hayatta iyi yaşamak için, durumu iyileştirmek için çok çalışmak ve sürekli bir rekabet içerisinde olmak da ge

0