Cevaplar

2012-10-22T20:18:32+03:00

hastalıklardan korunmak için

2 4 2
2012-10-22T20:21:07+03:00

Sağlıklı giyinmek istiyorsanız, giysilerinizin kumaşının kaliteli olmasına dikkat etmelisiniz. Kaliteli kumaş, yazın terletmeyen, ve kışın üşütmeyen; hava şartlarına uyum sağlamayı başarabilen kumaştır.

Sağlıklı giyinme adına, giyilecek olan giysilerin tamamının yıkanmış, ve ütülenmiş olması önerilmektedir.

Sağlıklı giyinmek isteyenlerin, yaz aylarında açık renk; kış aylarında ise koyu renk giysiler giymeleri gerekmektedir. Açık renk giysiler güneş ışığını yansıtmaktadır, koyu renk giysiler ise güneş ışınlarını emerek kış aylarında ısınılmasına olanak tanımaktadır.

Sağlıklı giyinmek adına, giysilerin enlerinin de önemli olduğu unutulmamalıdır. Giysiler, vücudu sıkmayacak, hareket etmeye olanak tanıyacak şekilde seçilmelidir.

Sağlıklı giyinmek için, giysi alışverişinde dikkat etmeniz gereken bir takım noktalar vardır. Giysi alışverişi yaparken, ucuz, dayanıksız; ancak güzel görünen giysileri tercih etmek yerine, fiyatı uygun; ve rahat giysileri tercih etmeye önem vermeniz gerekmektedir.

Sağlıklı giysi seçimi demek, dışarıdan gelen tozun, kirin, ya da çamur ile olumsuz tüm etkilerin, vücuttan uzak tutulmasını sağlamak anlamına gelmektedir.

Sağlıklı giyinmek konusunda ayak için kullanılan çorapların da önemli yerinin olduğu bilinmelidir. Kış aylarında kalın çorap giyilmesinin gerekliliği ile birlikte, yaz aylarında ince; ve terletmeyen çorapların seçilmesi gerekmektedir.

1 4 1