Cevaplar

  • Eodev Kullanıcısı
2012-10-22T20:53:44+03:00Bağış, mesajında Türkiye'nin AB üyeliği yolundaki engellere de değinerek, şunları kaydetti:

"Bu adımları atarken Avrupa Birliği sürecinin sunduğu fırsatları da değerlendiriyor, engelli kardeşlerimizin yaşam koşullarını Avrupa standartlarına yükseltmenin mücadelesini veriyoruz.

Mantığı engellere yenik düşmüş bazı çevrelerin çabaları nedeniyle katılım müzakerelerinde istediğimiz noktada olamasak da biz bu sürecin her bir vatandaşımız gibi engelli kardeşlerimiz için de çok önemli kazanımlar getireceğine inanıyor ve üzerimize düşenleri yapmaya devam ediyoruz.

Avrupa Birliği'nin engellilere yönelik politikaları henüz yeniye, 1999 Amsterdam Anlaşması'na dayansa da dünyadaki mevcut uygulamalar kapsamında en çağdaş standartların yine Avrupa ülkelerinde yakalandığını görüyoruz.

Esasen yüzyıllar öncesinden engelli vatandaşlarını hayatın odak noktasına oturtan medeniyet anlayışımız bu alanda da Türkiye'nin üyeliğinin AB'ye güç katacağını ispat ediyor.

Engelli vatandaşlarımızın bütün engelleri aşarak hayata sıkı bir şekilde tutunmaları, engel tanımayan azim ve heyecanları, ülkemizin demokratikleşmesi ve kalkınması için örnek bir mücadele ortaya koymaları her türlü takdirin üzerindedir."

2 2 2
2012-10-22T20:55:48+03:00

engelsiz insanlar toplum içinde özgürlerdir ve rahatça ihtiyaçlarını karşılayabilirler ama engelli insanlar bakıma muhtaçtır ve yardıma ihtiyaçları wardır 

2 3 2