I'm ashton. I2m fifteen years old.

I have got a lovely family and we have got a big house. My mother's name is Maggie. She is 41 years old. She has got brown hair. My father's name is trivis.He is years old.He has got fair.I haven't got a brother but I have got a sister.Her neme summer. She has got red hair. Her T-shirt is blue.Lette is out cat. Its is cute. Its ribbon is red

Olivia and Randy are my grandparents.They are seventy.They have got grey hair and their eyes are brown.

Alisha is my cousin. She has got green eyes and her skirt is yellow.Myaunt's name is Audrey.She is my mohter's sister.She has got blonde hair. Her husband is Melvin.He has got eye-glasses.His tie is purple.He is single.What about you? Have you got a big or a small family?

Arkadaşlar yazdığım paragrafların çevirilmesi lazım uygun kuralına göre.. eğer gerçekten yardımcı olabilcek arkadaş varsa lütfen ilgilenebilir mii? şimdiden teşekkürler (:

özellikle not almak için yaklaşmayın bilmiyorsanız hiç görmeyin sorumu çnkü gerçekten yardıma ihtiyacım var !

1

Cevaplar

2012-10-22T23:23:38+03:00

Ben ashton. 15 yaşındayım
 sevimli bir ailem ve bizim büyük bi evimiz var. Annemin adı Maggie.
o 41 yaşında. o kahverengi saçlara sahip. Babamın adı Trivis. O  .. yaşında 
O adil. Erkek kardeşim yok ama kız kardşeim var Onun adı summer. o kırmızı saçlara sahip Onun Tişördü mavi . Lette dışarda kedi . O sevimli Onun şeritleri kırmızı 
 Olivia ve Randy büyükannem ve Büyükbabam. Yaşları yetmiş . Onlar gri saça ve kahverengi gözlere sahip. 
Alisha benim kuzenim. O yeşil gözlere ve onun etegi sarı . Teyzemin adı Audrey O benim annemin kız kardeşi o sarışın. Onun eşi Melvin o gözlük takıyor Onun kravatı mor . Peki ya sen? Büyük yada küçük ailen varmı ? 

 

3 3 3