Cevaplar

2012-10-24T14:11:33+03:00

Acele etmek bir insan bir işe başlarken neden acele eder ? Bunun cevabı çok basittir.Ya bu işi geçiktirmiştir , yada bi çıkmaza girmiştir.

Peki ne için acele edilir.Yapmamız gereken bir işi eğer zamanında yapmamışsak ve o işinde zamanı geldiyse aceleyle yapmaya çalışırız.Ama herşey yolunda gitmez Örneğin resim ödevimiz var ve sulu boya ile resim yapacağız eğer aceleyle yaparsak işimize şeytan karışabilir ve su veya boya resmin üzerine dökülebilir.

Düşünüp taşınmadan çabucak yapılmaya çalışan bir işin sonu elbette kötü olur

Bir iş yaparken, karar verirken kimi insanlar yapıları gereği, kimileri de iş böyle gerektiriyor diye acele ederler. Hangi nedenle olursa olsun, aceleciliğin kişiyi bir takım beklenmedik zararlara soktuğu, acılara ve sıkıntılara düşürdüğü bilinmeli, unutulmamalıdır. Nedeni çok açık: sağlıklı düşünemez, hızlı hareket ettiğimiz için bazı şeyleri gözden kaçırabiliriz. Bunlarda zarar görmemize neden olabilir.

9 4 9
2012-10-24T14:14:03+03:00

Düşünüp taşınmadan çabuk davranılarak yapılan işten iyi sonuç beklenmemelidir; o  ya yanlış ya da bozuk olur.

Telâşlanıp ivmekle sabırsız davranmakla daha çabuk sonuç alacağımız başarı kazanacağımız sanılmamalıdır. Bilinmelidir ki her işin bir süresi vardır.

2 4 2